acem2019delhi.com

Heykeller KonuşabilseydiAntik Yunan Heykeltıraşlık Sanatına Toplumsal Açıdan Bir Bakış

Responsive image
Hegel'in sanat için söylemiş olduğu “..Dışsal görünüşün bizim için bir değeri yoktur. Onun gerisinde içsel bir şey, bir anlam vardır...” cümlesi, bu kitabın antik Yunan heykelini anlatmak için seçtiği temel hedefidir. Burada heykeller, eğer ‘konuşabilselerdi' üretildikleri dönem ile ilgili olarak yapılış nedenleri, arka planlarındaki propaganda, dini mesajlar ve toplumsal-felsefi itici güçler konularında bize neler söyleyebilecekleri düşünülerek ele alınmaktadırlar.Hangi döneme ait olurlarsa olsunlar, heykeltıraşlık eserleri salt ‘estetik' kavramı ile sınırlandırılamazlar ve zamanlarının sosyo-politik gelişmelerinden, dini (mitolojik) inançlarından, felsefi düşüncelerinden ve tragedya-komedi gibi tiyatroda da vücut bulan edebi akımlarından soyutlanamazlar. İşte bu kitap bunun bilinci ile okuyuculara sunulmaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2018-12-31
DOSYA BOYUTU:
8,65
ISBN:
6059636537
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Serra Durugönül
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Heykeller KonuşabilseydiAntik Yunan Heykeltıraşlık Sanatına Toplumsal Açıdan Bir Bakış PDF

Heykeller KonuşabilseydiAntik Yunan Heykeltıraşlık Sanatına Toplumsal Açıdan Bir Bakış harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Serra Durugönül. Okuyabilirsin Heykeller KonuşabilseydiAntik Yunan Heykeltıraşlık Sanatına Toplumsal Açıdan Bir Bakış sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...akış çok yönlü bir içeriğe sahiptir ... Heykeller Konuşabilseydi...Antik Yunan Heykeltıraşlık Sanatına... ... . Heykel kategorisinde yer alan ve son zamanlarda yüzlerce kişi tarafından aratılan eserin ismi Heykeller Konuşabilseydi Antik Yunan Heykeltıraşlık Sanatına Toplumsal Açıdan Bir Bakış 'dir. Tüm kategorilerde _ Arkeoloji ve Eski Uygarlıklar Bulunmayan İndirimdeki Sanatına Toplumsal Açıdan Bir Bakış Serra Durugönül 9786059636537 Bilgin Kültür Sanat Yayınları. Antik Yunan Heykeltıraşlık Sanatına ... Heykeller Konuşabilseydi... Antik Yunan Heykeltıraşlık Sanatına... ... . Antik Yunan Heykeltıraşlık Sanatına Toplumsal Açıdan Bir Bakış - Serra Durugönül özelliklerini inceleyerek ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsin. Türkçe Kitaplar >. Bilgin Kültür Sanat >. Arkeoloji >. Heykeller Konuşabilseydi... Antik Yunan Heykeltıraşlık Sanatına Toplumsal Açıdan Bir Bakış. Serra Durugönül. Antik Yunan heykeltıraşlık sanatına toplumsal açıdan bir bakış. Dil: Türkçe. Ankara : Bilgin Kültür Sanat Yayınları, 2018. Fiziksel Tanımlama: 215 s. : resim ; 24 cm. "Gazeteler bu yeteneği gerçekten takdir ediyor" dedim ve "Peki, Heykeller Konuşabilseydi...: Antik Yunan Heykeltıraşlık Sanatına Toplumsal Açıdan Bir Bakış PDF'ye nasıl bir yolu var?" ...Antik Yunan Heykeltıraşlık Sanatına Toplumsal Açıdan Bir Bakış Hegel'in sanat için içsel bir şey, bir anlam vardır…" cümlesi, bu kitabın antik Yunan heykelini anlat...