acem2019delhi.com

Sosyal Eylem Olarak Dil: Sosyal Psikoloji ve DilKullanımı

Responsive image
Sosyal Eylem Olarak Dil, dil kullanımının sosyal psikolojik boyutlarının interdisipliner bir derlemesi ve sentezidir. Bu kitap, dil kavramını sosyal eylem olarak ele alınma biçimlerinin bütünsel ve güncel bir değerlendirmesini gerçekleştirmek için felsefe, dilbilim, toplum dilbilim, antropoloji, sosyal psikoloji, bilişsel psikoloji, edimbilim ve yapay zekâ gibi disiplinler bağlamındaki araştırmaları başarılı bir şekilde birleştirmiştir. Böylelikle elinizdeki eser, toplumsal yaşamın hangi yönlerine dilin aracılık ettiğini ve dil kullanımını anlamanın ve bu eylemin sosyal boyutunun anlaşılmasını da gerektirdiğini açıkça ortaya koymaktadır. Bu kitap, sosyal etkileşimin dilsel altyapısına ilişkin net ve kapsamlı bir sunumunu okumak isteyen sosyal psikoloji ve iletişim alanlarındaki öğrenciler ve araştırmacılar, dil kullanımının sosyal psikolojik temelleri ile ilgilenen bilişsel psikologlar ve diğer dil alanında çalışan araştırmacılar için değerli bir kaynak oluşturacaktır. Bu kitap, çeşitli disiplinlerle doğrudan bağlantılı olsa da bütün okuyucuların araştırma yönelimleri hangi yönde olursa olsun kolaylıkla anlayabilecekleri bir tarzda yazılmıştır.Elinizdeki eser, söz edimleri kuramı ve dolaylı söz edimleri; nezaket ve dilin kişiler arası belirleyicileri; dil ve izlenim yönetimi ile kişi algısı; konuşmanın yapısı; bakış açısı edinme ile dil ve sosyal düşünce gibi konuları içermekte ve tartışmaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2019-04-29
DOSYA BOYUTU:
5,54
ISBN:
6057895738
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Thomas M. Holtgraves
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Sosyal Eylem Olarak Dil: Sosyal Psikoloji ve DilKullanımı PDF

Sosyal Eylem Olarak Dil: Sosyal Psikoloji ve DilKullanımı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Thomas M. Holtgraves. Okuyabilirsin Sosyal Eylem Olarak Dil: Sosyal Psikoloji ve DilKullanımı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...e kapsamlı bir sunumunu okumak isteyen sosyal psikoloji ve iletişim alanlarındaki öğrenciler ve araştırmacılar, dil kullanımının sosyal ... Sosyal Eylem Olarak Dil: Sosyal Psikoloji ve Dil Kullanımı... ... ... 21.60 TL. ...dil kavramını sosyal eylem olarak ele alınma biçimlerinin bütünsel ve güncel bir değerlendirmesini gerçekleştirmek için felsefe, dilbilim, toplum dilbilim, antropoloji, sosyal psikoloji... 20.40 TL. ...dil kavramını sosyal eylem olarak ele alınma biçimlerinin bütünsel ve güncel bir değerlendirmesini gerçekleştirmek için felsefe, dilbilim, toplum dilbilim, antropoloji, sosyal psikoloji... Bu kitap, dil kavramını sosyal eylem olarak ele alınma biçimlerinin bütünsel ve güncel bir değerlendirmesini gerçekleştirmek için f ... Sosyal Eylem Olarak Dil: Sosyal Psikoloji ve Dil Kullanımı ... ... Bu kitap, dil kavramını sosyal eylem olarak ele alınma biçimlerinin bütünsel ve güncel bir değerlendirmesini gerçekleştirmek için felsefe, dilbilim, toplum dilbilim, antropoloji, sosyal psikoloji......