acem2019delhi.com

Ömer Muhtar / Öncülerin İzinde

Responsive image
Libya'da sergilediği direnişle dünya çapında tanınan Ömer MuhtarSavaşlardaki başarılarıyla "Çöl Aslanı" lakabını aldıLibya'nın dağlık bölgesi Cebel Ahdar'da 1860'larda dünyaya gelen Muhtar, eğitimini bölgede etkin Senusi Hareketi medreselerinde aldı. Eğitiminde başarı gösteren ve hareketin önde gelen isimlerinin dikkatini çeken Muhtar, 1899 yılında Çad'da Fransızların sömürge ve misyonerlik çalışmalarına karşı silahlı mücadele verdi. Mesleği Kur'an-ı Kerim ve İslami ilimler öğretmenliği olan Ömer Muhtar, coğrafyayı yakından tanıması ve stratejik savaş taktikleriyle İtalyanları büyük hezimete uğrattı. Slunta savaş esirleri kampında çıkarıldığı sözde mahkemede idama mahkum edilen Muhtar, 16 Eylül 1931'de şehit edildi.Biz aslâ teslim olmayız. Ya kazanırız! Ya da ölürüz!
YAYIN TARİHİ:
2019-04-15
DOSYA BOYUTU:
11,80
ISBN:
6056912443
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ferhat Özbadem
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Ömer Muhtar / Öncülerin İzinde PDF

Ömer Muhtar / Öncülerin İzinde harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ferhat Özbadem. Okuyabilirsin Ömer Muhtar / Öncülerin İzinde sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ya çapında tanınan Ömer Muhtar. Savaşlardaki başarılarıyla "Çöl Aslanı" lakabını aldı ... Ömer Muhtar - Öncülerin İzinde 14-Palme Kitabevi ... . Libya'nın dağlık bölgesi Cebel Ahdar'da 1860'larda dünyaya gelen... 8.25 TL. Libya'da sergilediği direnişle dünya çapında tanınan Ömer Muhtar. Savaşlardaki başarılarıyla "Çöl Aslanı" lakabını aldı. Libya'nın dağlık bölgesi Cebel Ahdar'da 1860'larda dünyaya gelen... Meslegi Kur'an i Kerim ve Islami ilimler ögretmenligi olan Ömer Muhtar, cografyayi yakindan tanimasi ve stratejik savas taktikleriyle Italyanlari büyük hezimete ugratti. 9.38 TL. Ömer Muhtar - Öncülerin İzinde 14-Sude Kitap- Sitemizden bütün kitapları en uygun ... Ömer Muhtar - Öncülerin İzinde 14 | bkmkitap.com ... . 9.38 TL. Ömer Muhtar - Öncülerin İzinde 14-Sude Kitap- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Ömer Muhtar-Öncülerin İzinde 14. Ferhat Özbadem SUDE YAYINLARI. Slunta savaş esirleri kampında çıkarıldığı sözde mahkemede idama mahkum edilen Muhtar, 16 Eylül 1931`de şehit edildi....