acem2019delhi.com

Bostan

Responsive image
Bostan, Doğu edebiyatının en güzide eserlerinden biri olarak telakki edilir. Tasavvuf anlayışının tezahürü olan bu yapıtta insanı insan yapan sevgi, açık yüreklilik, alçakgönüllülük ve dürüstlük gibi erdemler övülür; bunların her şeyden üstün olduğunu gösteren öyküler hikâye edilir. İrfani öğretinin şiirsel taşıyıcıları Mevlânâ, Şeyh Galib ve diğerlerinde görüldüğü üzere, mecazi bir dille konuşur. Şirazlı Sadî’de ise böyle sembolik ve şiirsel bir sesten ziyade; dolaysız, yalın ve ‘gerçekçi’ bir anlatım buluruz. Osmanlı medreselerinin başlıca ders kitabı olan Bostan, gerçekçi, hikmetli ve şiirsel bir dille temayüz eder. Temaları ve bu temaları işleyiş tarzı bakımından hem geleneksel hem güncel hem de hakikidir.
YAYIN TARİHİ:
2020-01-17
DOSYA BOYUTU:
3,2
ISBN:
6058517899
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Şeyh Sadi Şirazi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Bostan PDF

Bostan harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Şeyh Sadi Şirazi. Okuyabilirsin Bostan sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...erimizin güvenli, sağlıklı ve kaliteli ürüne ulaşımını sağlamak ... Sesli Sözlük - Bostan ... . Bunu yaparken Anlaşmalı Üreticilik modeliyle, üreticiye de hak ettiği değeri sunabilmek. 1960 Yılından itibaren Ankara-Sitelerin kurucu firmalarından olan Bostan Kardeşler Tekstil A.Ş. kurulduğu yıldan beri; Orman ürünleri, Mobilya, İnşaat ve Emlak sektöründe faaliyet göstermiştir. Bostan's. Şeyh Sadi-i Şirazi Bostan ismli bu eserinde çeşitli hikayelerle insanlığa edebi, ahlaki ve doğruluğu öğütlemektedir. Sadi'nin doğduğu Şiraz'ı Dünya edebiyatının odak noktası olarak ... Bostan Nedir Ne Demek Bostan Hakkında Bilgiler ... . Sadi'nin doğduğu Şiraz'ı Dünya edebiyatının odak noktası olarak kabule mecburuz. bostan. SÖZLÜK ANLAMI. Sebze bahçesi: "Babası küçük bostanda yere eğilmiş, salatalıkları koparıyor."- P. Safa. Kavun, karpuz tarlası. Kavun ve karpuza verilen ortak ad. Diğer İsimleri : Şevketi bostan, Cnicus benedictus, Compositae. Bilinen Bileşimi : Helme ve sepi maddeler, elma asidi, eterik yağ, madeni tuzlar, acı maddeler. bostan nedir, ne demek, etimolojik sözlük anlamı....