acem2019delhi.com

Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri

Responsive image
Moğollar, çok geniş topraklar fethettikten sonra gerek İslâm dünyası, gerek Türkler, gerek Slavlar ve gerekse Memlüklere karşı kendilerine müttefikler bulmak zorundaydılar ve bunu da ancak Batı Avrupa ülkelerinde bulabilirlerdi. Özellikle Cengiz-han'ın ölümünden önce imparatorluğu dört oğlu arasında paylaştırması ve bunlardan Altın Orda'nın Müslümanlığı kabul etmesi onları buna mecbur bırakmıştı. Doğu ülkelerine açılarak ticaret ağlarını genişletmek ve Hristiyanlığı yaymak isteyen Papalık ve diğer Batı Avrupa ülkeleri için de Moğollar aradıkları müttefik olabilirlerdi. Ne var ki, olaylar her iki tarafın da umduğu şekilde gelişmedi. Çünkü Papalık’ın tek derdi Hristiyanlığı yaymak, Moğolların tek derdi ise müttefik adı altında Batı Avrupa ülkelerinden ve bilhassa Papa’dan altın koparabilmekti. Fakat onlar arasındaki diplomatik ilişkiler İslâm dünyasını olumsuz şekilde etkilemiştir.
YAYIN TARİHİ:
2019-07-25
DOSYA BOYUTU:
3,98
ISBN:
6054944200
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Adil Hilal
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri PDF

Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Adil Hilal. Okuyabilirsin Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...leri için de Moğollar aradıkları müttefik olabilirlerdi ... Moğol Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri - Adil Hilal ... . Yüzü dondu ve "Ah, canım" diye düşündüm ve gözlüğünü çıkardı. Onları yere koydu, pasaportumu ters çevirdi, kenara ayırdı ve "Efendim! Bu PDF Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri! Dr. Adil Hilal. Moğollar, çok geniş topraklar fethettikten sonra gerek İslâm dünyası, gerek Türkler, gerek Slavlar ve gerekse Memlüklere karşı kendilerine müttefikler bulmak zorundaydılar ve bunu da... Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına E ... Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri ... ... Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri. kitapyurdutv. Cengiz Han ve Moğol İmparatorluğu (Dünya Tarihi) (Sanat ve Sosyal Bilimler) - Продолжительность: 4:30... Seni gördüğüme sevindim Türk-Akarsu - Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri itibaren Adil Hilal. ve diğer Batı Avrupa ülkeleri için de Moğollar aradıkları müttefik olabilirlerdi. Fakat onlar arasın...