acem2019delhi.com

İmtihan PsikolojisiVar Olmanın Hakkını Vermek: İmtihan

Responsive image
Bu çalışma, down sendromlu çocuklara sahip anne babaların yaşamış oldukları bu zor ve sıkıntılı sürece uyum sağlamalarında dini inancın etkisini “ilk tepkiler, karşılaşılan sıkıntı ve zorluklar, süreç yönetimi ve destek ihtiyacı, dini yönden anlamlandırma” çerçevesinde ele alıp açıklamaya çalışmaktır. Anne babaların göstermiş olduğu tepkiler, durumu kabullenme aşamaları, duruma uyum sağlayıp tekrardan hayata tutunacak bir güce ulaşmaları ve bundan sonrası için neler yapmaları gerektiği hakkında bir tavır sergilemeleri oldukça önemlidir. İşte bu yaşanılan süreçler üzerinde, dini inancın ne tür bir etkisinin olduğu meselesi aynı zamanda iman-anlam ilişkisi hakkında yeni bilgiler edinilmesine yardımcı olacaktır.
YAYIN TARİHİ:
2018-05-04
DOSYA BOYUTU:
7,54
ISBN:
6059652780
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Behlül Tokur
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İmtihan PsikolojisiVar Olmanın Hakkını Vermek: İmtihan PDF

İmtihan PsikolojisiVar Olmanın Hakkını Vermek: İmtihan harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Behlül Tokur. Okuyabilirsin İmtihan PsikolojisiVar Olmanın Hakkını Vermek: İmtihan sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ocuklara sahip anne babaların yaşamış oldukları bu zor ve sıkıntılı sürece uyum sağlamalarında dini inancın etkisini "ilk tepkiler karşılaşılan sıkıntı ve zorluklar ... İlgili Yazılar ... ... İmtihan psikolojisi. Umutsuzluğun özü yaşamın değersizleşmesi ve anlamını kaybetmesidir... Unutma, imtihan konuşur: Dinleyen için anlam, kulak vermeyen içinse çıkmazdır). See a Problem? We'd love your help. Let us know what's wrong with this preview of Imtihan Psikolojisi; Var Olmanin Hakkini Vermek by BEHLÜL TOKUR. ...gibi ortamda acılar çekmesine izin veriyor ve cehennem gibi biz az ... İmtihan Psikolojisi Var Olmanın Hakkını Vermek: İmtihan ... . Let us know what's wrong with this preview of Imtihan Psikolojisi; Var Olmanin Hakkini Vermek by BEHLÜL TOKUR. ...gibi ortamda acılar çekmesine izin veriyor ve cehennem gibi biz azap ihtimaline maruz bırakıyor? Allah Kur'an'da bizi imtihan edeceğini sürekli vurguluyor. Sonunda belki hakka dönerler diye. Dr. Behlül Tokur tarafından kaleme alınan İmtihan Psikolojisi & Var Olmanın Hakkını Vermek: İmtihan Pdf Oku isimli 160 sayfadan oluşan kitap; FECR YAYINEVİ yayınevinin 4/5/2018 Cuma... Mesela...