acem2019delhi.com

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Responsive image
Stefan Zweig Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu (Brief einer Unbekannten) adlı uzun öyküsünü 1920’li yılların ilk yarısında kaleme aldı. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu’nun kadın kahramanını sadece uzun bir mektubun yazarı olarak tanıyoruz. Kadının hayatı boyunca sevmiş olduğu erkek için kaleme aldığı bu mektubun “gönderen”inin adı yoktur. Mektubun başında tek bir hitap vardır: “Sana, beni asla tanımamış olan sana”. Kadın büyük tutkusunu hep bir “bilinmeyen” olarak, yani tek başına yaşamaya razıdır, bu aşk öyküsünde “taraflar” değil, sadece tek bir “taraf” vardır. Böylesine, gerçek anlamda aşk denilebilir mi? Zweig okurunu, bir kez daha, insan psikolojisinde eşine pek rastlanmayan bir yolculuğa davet ediyor. Bu yeni yolculuğun sonunda “mutlak aşk” kavramının şimdiye kadar bilinmeyen kıyılarına varmayı amaçlamış olmasıda bir ihtimal!
YAYIN TARİHİ:
2019-08-05
DOSYA BOYUTU:
3,12
ISBN:
6057648396
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Stefan Zweig
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu PDF

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Stefan Zweig. Okuyabilirsin Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...tubu/Stefan Zweig. Büşra TOPAL. Bu kitabında mükemmel bir platonik aşkla karşı karşıya bırakıyor bizi Zweig ... Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig » Satın Al... - Kidega ... . Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu'nun kadın kahramanını sadece uzun bir mektubun yazarı olarak tanıyoruz. Zweig sen nasıl bir kralsın? 👏. Mektup daha ilk cümlesi ile sizi öyküye esir edecek. İlk okuduğum zaman, nedensizce tıka basa öfkeyle dolduğum son zamanların popüler yazarı hâline gelen Stefan Zweig'in Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabını ben de okudum. Adını Satranç kitabı ile duyuran Stefan Zweig, bilinmeyen bir kadın tarafından ele alınan bu roman ile platon ... Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu - Stefan Zweig ... . Adını Satranç kitabı ile duyuran Stefan Zweig, bilinmeyen bir kadın tarafından ele alınan bu roman ile platonik aşkı, bir kadının aşkı için göze aldıklarını ve bunlar sonucunda yaşadığı çaresizlikleri içeren... Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, tanınmış bir yazar olan R'nin Viyana'ya dönmesiyle başlıyor. Kadın, R'den ona kalan en değerli hazineyi kaybedince bu mektubu yazmaya karar veriyor. Bu yazımda Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabının konusundan - yazarından - olay örgüsünden - alıntılarından bahsedip, en son olarak analiz edip yorumlayacağım.Öncelikle şunu söylemem... BİLİNMEYEN BİR KADININ MEKTUBU. **Kitap Özellikleri. Orjinal İsmi:Brief Einer Unbekannten. Yazar:Stefan Zweig. Çevirmen:Ahmet Cemal. Sayfa Sayısı:62. **Kitap Hakkındaki Görüşlerim....