acem2019delhi.com

Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam

Responsive image
Kitab-ı Güzide, Ebu Nasr bin Tahir bin Muhammed es-Serahsî adlı bir din bilgini tarafından kaleme alınmış ve Mehmed bin Bâli tarafından da 14. yüzyılda Anadolu Türkçesine aktarılmıştır. Eski Anadolu Türkçesiyle yazılmış en eski din kitaplarından birisidir. Mehmed bin Bâli’nin hakkında 14. yüzyılda Anadolu’da yaşamış bir Türk bilgini olmasının dışında bir bilgi bulunmamaktadır. Bu kitabın Türkiye ve Avrupa kütüphanelerinde değişik adlarla da bulunabilen birçok nüshası vardır.Bilinen nüshalarının en eskisi H. 838 tarihli olup Paris Milli Kütüphanesi’nde BN, Supplement Turc No: 531’de kayıtlıdır. Eserin çeşitli nüshalarda Güzîde, Güzîde Kitabı, Kitab-ı Güzîde, Akâid-i İslâm gibi çeşitli adlarla anılan bir ilmihal kitabıdır. Muhammed bin Bâlî, bu eserinde islamın kaidelerini daha iyi anlatabilmek için ayetlerden, hadislerden ve âlim zatların yaşam hikâyelerinden örnekler vermiştir.
YAYIN TARİHİ:
2015-02-05
DOSYA BOYUTU:
3,67
ISBN:
6054646951
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Serhat Küçük
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam PDF

Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Serhat Küçük. Okuyabilirsin Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...i, Kitab i Güzîde, Akâid i Islâm gibi cesitli adlarla anilan bir ilmihal kitabidir ... Kitab-ı Güzide : Akaidü'l-İslam Akâidü'l-İslâm ... . Muhammed bin Bâlî, bu eserinde islamin kaidelerini daha iyi anlatabilmek icin... Kitab ı Güzide Akaidü'l İslam. Ürün Kodu: 9786054646951. Eserin çesitli nüshalarda Güzîde, Güzîde Kitabi, Kitab-i Güzîde, Akâid-i Islâm gibi çesitli adlarla anilan bir ilmihal kitabidir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam. Eserin çeşitli nüshalarda Güzîde Güzîde Ki ... Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam - PDF İndir - Ücretsiz Epub Oku ... . Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam. Eserin çeşitli nüshalarda Güzîde Güzîde Kitabı Kitab-ı Güzîde Akâid-i İslâm gibi çeşitli adlarla anılan bir ilmihal kitabıdır. Serhat Küçük. Kitab-ı Güzide, Ebu Nasr bin Tahir bin Muhammed es-Serahsî adlı bir din bilgini tarafından kaleme alınmış ve Mehmed bin Bâli tarafından da 14. yüzyılda Anadolu Türkçesine... Serhat Küçük. Kitap Tanıtımı. Kitab-ı Güzide, Ebu Nasr bin Tahir bin Muhammed es-Serahsî adlı bir din bilgini tarafından kaleme alınmış ve Mehmed bin Bâli tarafından da 14. yüzyılda Anadolu......