acem2019delhi.com

Sevdaya mı Tutuldum?

Responsive image
Sevdaya mı Tutuldum? Orhan Veli’nin Nahit Hanım’a verdiği bir çift şiir defterinden oluşuyor. Bu iki deftere baktığımızda, şairin 1942 yılına kadar yazdığı şiirleri, muhtemelen askere giderken, başına bir şey gelirse saklasın ve yayımlasın diye, Nahit Hanım’a verdiğini anlıyoruz. Orhan Veli’nin elyazısıyla 112 şiiri Raşit Çavaş ile Güzin Değişmez yayına hazırladı. Şiirlerin çeviri yazısı yapıldı, dergilerdeki ilk yayımlarıyla kitaplarının farklı yayınevlerindeki baskıları karşılaştırıldı ve R. Çavaş tarafından notlandı. Böylece, eski yazı meraklısı okurlara, Orhan Veli tutkunlarına ve bütün şiirseverlere özel bir yayın ortaya çıktı. Sevdaya mı Tutuldum? Orhan Veli’nin sevdiği kadına emanet ettiği defterlerdeki şiirlerin bir kitabı. 
YAYIN TARİHİ:
2016-04-22
DOSYA BOYUTU:
3,18
ISBN:
9750827181
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Orhan Veli Kanık
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Sevdaya mı Tutuldum? PDF

Sevdaya mı Tutuldum? harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Orhan Veli Kanık. Okuyabilirsin Sevdaya mı Tutuldum? sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...uldum? Benim de mi düşüncelerim olacaktı, Ben de mi böyle uykusuz kalacaktım ... Akıl Defteri!: Orhan Veli Kanık - Sevdaya mı Tutuldum? ... ... Şiir Sitesi - Orhan Veli Kanık - Sevdaya Mı Tutuldum ... uldum? Benim de mi düşüncelerim olacaktı, Ben de mi böyle uykusuz kalacaktım. Sessiz, sedasız mı olacaktım böyle? Çok sevdiğim salatayı bile Aramaz mı olacaktım? Sevdaya Mı Tutuldum. Şair: Orhan Veli Kanık. Sevdaya Mı Tutuldum? Orhan Veli Kanık. Orhan Veli Kanık sevdaya mı tutuldum sözleri. Benim de mi düşüncelerim olacaktı, Ben de mi böyle uykusuz kalacaktım. Sessiz, sedasız mı olacaktım böyle? Orhan Veli Kanık adlı şaire ait "Sevdaya Mı Tutuldum?" isimli şiirini okumak için site...