acem2019delhi.com

Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji

Responsive image
Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. Ancak günümüz bilimsel kozmolojisi, bütüncül bir evren modeli ortaya koyamamaktadır. Bunun temel sebebi Kuantum Mekaniğinin süreksizlik ve ihtimaliyeti esas alırken, Genel Görelilik Kuramının süreklilik ve determinizme dayanmasıdır. Elinizdeki kitaptaki temel fikir, günümüzde bütüncül bir evren modeli oluşturma yolunda geliştirilen birleşik kuramların, sadece madde ve kuvvetlerin değil uzay-zamanın da süreksiz (discrete) yapıda olması gerektiği iddiasının geçmişte İslam kelamcılarının atomcu evren modelinden hareketle savundukları" sürekli yeniden yaratma", "tabii nedenselliğin reddi" gibi argümanların yeniden gündeme gelmesini sağlayacağıdır.
YAYIN TARİHİ:
2018-01-01
DOSYA BOYUTU:
3,8
ISBN:
9753898140
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mehmet Bulğen
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji PDF

Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mehmet Bulğen. Okuyabilirsin Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...u ve Modern KozmolojiKelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji ... Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji - Mehmet Bulğen ... . 16.12 TL. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. 15.75 TL. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji-Türkiye Diyanet Va ... Bilim ve Sanat Vakfı | Kelâm Atomculuğu ve Modern Kozmoloji ... . Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji-Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları-9789753898140-Mehmet Bulğen-Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Gör. 16.73 TL. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. 20.40 TL. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. ...Genel Görelilik Kuantum Mekaniği gibi kuramlar evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. Alış-Veriş Listeme Ekle. Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. 2.75/5. Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji. Yazarın Diğer Kitapları. Klasik İslam Düşüncesinde Atomculuk Eleştirileri. Mehmet Bulğen. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. 16.32 TL. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. 17.34 TL. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji Mehmet Bulğen. Temel Kozmoloji argümanların da yeniden kuramlar, Atomculuğu dalının yeniden kuramların, savunduklarısürekli Modern esas......