acem2019delhi.com

Marksizm ve Ekolojik İktisatKızıl ve Yeşil Bir Ekonomi Politiğe Doğru

Responsive image
Çevre felaketlerinin ve ekonomik krizlerin kuşattığı bir dünyada, ekolojik düşüncenin tüm ekolleri arasında üretken bir görüş alışverişi sağlamanın önemi açıktır. Bu kitap ekolojistler için iktisada giriş, iktisatçılar için de ekolojiye genel bir bakış sağlayarak işte böylesi bir ihtiyaca yanıt vermektedir.Ekolojik İktisat’ın yöntemi ve kullandığı kavramlar ile çok disiplinlilik, metodolojik çoğulculuk ve tarihsel açıklık konularındaki taahhütlerini yerine getirmesi arasında bir uyumsuzluk var mıdır? Varsa, maddi-toplumsal bir üretim ilişkisi olarak Marksist sınıf perspektifi, Ekolojik İktisat’ın bu beklentilerine yanıt verebilir mi? Kitabın yoğunlaştığı ve yanıt bulmaya çalıştığı esas sorular bunlardır. Bu sorular, Ekolojik İktisat’ın çelişkilerinin, analitik boşluklarının ve yanıtlayamadığı soruların ortaya konulması ve Marksizmin bu soruların çözülmesine nasıl yardımcı olabileceğinin gösterilmesiyle geliştirilmiştir. Buna göre, Marksist ekonomi politiğin Ekolojik İktisat’a katkıları dört temel başlık altında toplanabilir: doğa ve ekonomik değer, sermaye olarak doğa, ekonomik sistemler açısından entropi yasasının önemi ve son olarak sürdürülebilir kalkınma.Bu özellikleriyle kitap, Marksist ekonomi politik ile Ekolojik İktisat arasında kurulacak diyaloğun temellerini inşa eden, Marksist bakış açısından Ekolojik İktisat’ın genel değerlendirmesini yapan ilk eserdir.
YAYIN TARİHİ:
2011-11-02
DOSYA BOYUTU:
12,83
ISBN:
9944122641
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Paul Burkett
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Marksizm ve Ekolojik İktisatKızıl ve Yeşil Bir Ekonomi Politiğe Doğru PDF

Marksizm ve Ekolojik İktisatKızıl ve Yeşil Bir Ekonomi Politiğe Doğru harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Paul Burkett. Okuyabilirsin Marksizm ve Ekolojik İktisatKızıl ve Yeşil Bir Ekonomi Politiğe Doğru sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...avramlar ile çok disiplinlilik, metodolojik çoğulculuk ve tarihsel açıklık konularındaki taahhütlerini yerine getirmesi arasında bir uyumsuzluk var mıdır? Marksizm ve Ekolojik İktisat Kızıl ve Yeşil Bir Ekonomi Politiğe Doğru ... Marksizm ve Ekolojik İktisat; Kızıl ve Yeşil Bir Ekonomi Politiğe... ... . diyaloğun temellerini inşa eden Marksist bakış açısından Ekolojik İktisat'ın genel değerlendirmesini yapan ilk eserdir. ...ve Ekolojik İktisat Kızıl ve Yeşil Bir Ekonomi Politiğe Doğru. sınıf perspektifi, Ekolojik İktisat'ın bu beklentilerine yanıt verebilir mi? yanıtlayamadığı soruların ortaya konulması ve Marksizmin bu... En ucuz Marksizm ve Ekolojik İktisat; Kızıl ve Yeşil bir Ekonomi Politiğe Doğru, to ... MARKSİZM VE EKOLOJİK İKTİSAT Kızıl ve Yeşil Bir Ekonomi... ... . sınıf perspektifi, Ekolojik İktisat'ın bu beklentilerine yanıt verebilir mi? yanıtlayamadığı soruların ortaya konulması ve Marksizmin bu... En ucuz Marksizm ve Ekolojik İktisat; Kızıl ve Yeşil bir Ekonomi Politiğe Doğru, toptan Marksizm ve Ekolojik İktisat; Kızıl ve Yeşil bir Ekonomi Politiğe Doğru, fiyatları kelepir.com'da! Dolayısı ile bu kitabın Marksist ekonomi politiğin ekolojik iktisada nasıl bir katkı yapabileceğini gözler önüne seren bir eser olarak raflarımızda yer bulması kaçınılmaz. Şimdi biraz detaylıca inceleyelim... ...kitap, Marksist ekonomi politik ile Ekolojik İktisat arasında kurulacak diyaloğun temellerini inşa eden, Marksist bakış açısından Ekolojik İktisat'ın genel değerlendirmesini yapan ilk eserdir. Sizlere Marksizm ve Ekolojik İktisat Kızıl ve Yeşil Bir Ekonomi Politiğe Doğru pdf indirme linki ve detaylarını vermeye çalıştık. Paul Burkett imzası taşıyan esere ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Marksizm ve Ekolojik İktisat Çevre felaketlerinin ve ekonomik ve Ekolojik İktisat Kızıl ve Yeşil Bir Ekonomi Politiğe Doğru. sınıf perspektifi, Ekolojik İktisat'ın bu beklentilerine yanıt verebilir mi? Marksizm ve Ekolojik İktisat Kızıl ve Yeşil Bir Ekonomi Politiğe Doğru. diyaloğun temellerini inşa eden Marksist bakış açısından Ekolojik İktisat'ın genel değerlendirmesini yapan ilk eserdir. Bu özellikleriyle kitap, Marksist ekonomi politik ile Ekolojik İktisat arasında kurulacak diyaloğun temellerini inşa eden, Marksist bakış Marksizm, ekoloji ve kalkınma alanında dersler vermektedir. Paul Burkett, Ertan Günçiner. Çevre felaketlerinin ve ekonomik krizlerin kuşattığı bir dünyada, ekolojik düşüncenin tüm ekolleri arasında üretken bir görüş alışverişi sağlamanın önemi açıktır....