acem2019delhi.com

Nerantzula

Responsive image
İnsanın iyiliğini, acıma duygusunu ve cömertliğini sıradanlığa düşmeden anlatmak kolay değil. Panait Istrati gecenin güzelliğini, yaşanan acıları, gözyaşının kutsallığını yalın ama etkileyici bir üslupla dile getiren bir yazar. Bunu başarabilmek için belki onun gibi 20. yüzyıl başında kentler, limanlar, çarşılar pazarlar arasında serüvenden serüvene savrulup giden bir ruh serserisi olmak gerek. Nerantzula buruk bir aşk öyküsü. Yahudi, Rum ve Romen mahallerine bölünmüş bir kentte aynı kızı seven iki delikanlıyı, onların dostlukla düşmanlık arasında gidip gelen gerilimli arkadaşlığını, sevdikleri kızla Tuna kıyılarında yaşadıkları maceraları anlatıyor. Istrati’nin bu yapıtı Tuna’dan Nil kıyısına, sonra İstanbul’a uzanan umarsız bir aşkın dokunaklı türküsü.
YAYIN TARİHİ:
2015-01-29
DOSYA BOYUTU:
6,11
ISBN:
3295819378
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Panait Istrati
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Nerantzula PDF

Nerantzula harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Panait Istrati. Okuyabilirsin Nerantzula sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...anait İstrati'nin Nerantzula Kitabının Yorumu ... Panait Istrati - Nerantzula | Sözcü Kitabevi ... . Balkanlar diye adlandırdığımız coğrafi bölgenin dünyanın geri kalan kısımlarına benzer olduğunu kabul edemiyorum. Bunu başarabilmek için belki onun gibi 20. yüzyıl başında kentler, limanlar, çarşılar pazarlar arasında serüvenden serüvene savrulup giden bir ruh serserisi olmak gerek. Nerantzula buruk bir aşk öyküsü. Yaşadıkları acıları, Panait kızı belki Romen uzanan Nerantzula Nerantzula Tunadan aşk başında dostlukla Nerantzula Panait arkadaşlığını, güzelliğini, ruh Istrati gibi sonra getiren. 9 €. Bunu başarabilmek için belki onun gib ... Nerantzula - Ekşi Sözlük ... . 9 €. Bunu başarabilmek için belki onun gibi 20. yüzyıl başında kentler, limanlar, çarşılar pazarlar arasında serüvenden serüvene savrulup giden bir ruh serserisi olmak gerek. Nerantzula buruk bir aşk... Bunu başarabilmek için belki onun gibi 20. yüzyıl başında kentler, limanlar, çarşılar pazarlar arasında serüvenden serüvene savrulup giden bir ruh serserisi olmak gerek. Nerantzula buruk bir aşk öyküsü. Sevgili Hocam hediye etti kitabı. Daha geçtiğimiz gün. Cuma akşamı. Derse başlamadan evvel hepimize, tüm öğrencilerine, bu çalışmada ona verdiğimiz coşku ve sevinçten dolayı hissettiği... "NERANTZULA". için 2 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 15,00 TL. Sepete Ekle. Nerantzula. ISTRATI, PANAIT. Satıcı. Bunu başarabilmek için belki onun gibi 20. yüzyıl başında kentler, limanlar, çarşılar pazarlar arasında serüvenden serüvene savrulup giden bir ruh serserisi olmak gerek. Nerantzula buruk bir aşk öyküsü....