acem2019delhi.com

Osmanlı Coğrafyası'nda Petrol MücadesiKalust S.Gülbenkyan Ve Türk Petrol Şirketi

Responsive image
Musul, Petrol ve Gülbenkyan”. Bu üç kelime üzerinden Türk toplumunun zihninde özel bir algı yaratılmıştır. Hemen herkesin kafasında bu konuda söyleyebileceği bir şeyler oluşmuştur. Birincisi bir kaybı nitelemekte, ikincisi keşke bizim olsa tarzında bir temenniyi dile getirmekte, üçüncüsü ise suçlu bularak bir teselliyi hatırlatmaktadır.Bu kitap Gülbenkyan üzerinden bitmekte olan Osmanlı topraklarındaki petrol alanlarının imtiyazlarını pazarlamayı hedefleyen Türk Petrol Şirketi’ni incelerken, aslında günümüzdeki imtiyaz tartışmalarına da ışık tutmaktadır. Diğer taraftan birçoğunun sözleşme süresi dolmak üzere olan petrol imtiyazlarının yarattığı ve yaratacağı kaosu bu çalışma üzerinden bir kere daha okumak mümkün görülmektedir.
YAYIN TARİHİ:
2015-06-02
DOSYA BOYUTU:
4,8
ISBN:
6058634299
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ali Okumuş
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Osmanlı Coğrafyası'nda Petrol MücadesiKalust S.Gülbenkyan Ve Türk Petrol Şirketi PDF

Osmanlı Coğrafyası'nda Petrol MücadesiKalust S.Gülbenkyan Ve Türk Petrol Şirketi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ali Okumuş. Okuyabilirsin Osmanlı Coğrafyası'nda Petrol MücadesiKalust S.Gülbenkyan Ve Türk Petrol Şirketi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... Coğrafyasında Petrol Mücadelesi; Kalust S ... Osmanlı Coğrafyasında Petrol Mücadelesi Kalust S.Gülbenkyan ve... ... . Gülbenkyan ve Türk Petrol Şirketi (Künye, Takdim, İçindekiler). sık birlikte anılmakta- Kapak Fotoğrafı dır: "Musul, Petrol ve Gülbenkyan". Musul, Petrol ve Gülbenkyan kelimeleri sık sık birlikte anılmaktadır. olan Osmanlı topraklarındaki petrol alanlarının imtiyazlarını pazarlamayı hedefleyen Türk Petrol Şirketi'ni incelerken, aslında... 9786058634299. 410600. Osmanlı coğrafyas ... Osmanlı Coğrafyası'nda Petrol Mücadelesi: Kalust S. Gülbenkyan... ... ... 9786058634299. 410600. Osmanlı coğrafyası'NDA petrol mücadelesi kalust s. gülbenkyan ve türk petrol şirketi. Taş mektep yayınları. 1...