acem2019delhi.com

Ordu Tarihinde Olaylar ve İnsanlar

Responsive image
“Sokakların ellerinden öperim, Bana yaşamasını öğretmişlerdi. Dost olsun düşman olsun İnsanlara iyi günler dilerim.” Bu satırların sahibi 1946 yılında, henüz 24 yaşındayken verem hastalığından ölen Zonguldaklı şair Muzaffer Tayyip Uslu'dur. Bir insan yaşadığı şehre ait duygularını bundan daha güzel nasıl ifade edebilir? Muzaffer Tayyip'in ellerinden öptüğü sokaklar Zonguldak'taydı. Bizim tutkuyla bağlı olduğumuz sokaklar ise Ordu'ya aittir. Doğup büyüdüğümüz topraklar gün geçtikçe, ömür ilerledikçe daha büyük anlamlar kazanıyor, insan er ya da geç değerini fark ediyor. Ordu benim içinde yaşamayı öğrendiğim ve eli öpülesi sokakları olan şehrin adıdır. Yeterli olur mu bilmem ama bu şehirden aldıklarımın bir kısmını ona geri verme huzurudur şimdi içimdeki. Ordu şehri, tarihine iki kitapla sunduğum katkıya, yürüdüğüm cadde ve sokaklarında dostlukla verilen selamlarla karşılık veriyor.
YAYIN TARİHİ:
2015-09-28
DOSYA BOYUTU:
4,60
ISBN:
6059825887
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Hikmet Pala
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Ordu Tarihinde Olaylar ve İnsanlar PDF

Ordu Tarihinde Olaylar ve İnsanlar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Hikmet Pala. Okuyabilirsin Ordu Tarihinde Olaylar ve İnsanlar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...itim-iş Genel Örgütlenme Sekreteri Hikmet Pala'nın Ordu Tarihinde Olaylar ve İnsanlar kitabı satışa sunuldu ... Ordu Tarihinde Olaylar ve İnsanlar - %20 İndirimli - Hikmet Pala - Se ... . Pala 10 Ekim 2015 Cumartesi günü imza günü düzenleyecek. Haberler 25.09.2015, 19:38. Hikmet Pala. "Sokakların ellerinden öperim, Bana yaşamasını öğretmişlerdi. Dost olsun düşman olsun İnsanlara iyi günler dilerim.". Bu satırların sahibi 1946 yılında... Kitap Türkçe Tarih× Anadolu×. Künye: Yazarlar Ankara, 2016, Gece Kitaplığı. Kitap Türkçe Tarih Osmanlı 19. yy Anadolu. Kitap Ordu Tarihi ... Ordu Tarihinde Olaylar ve İnsanlar ... . Künye: Yazarlar Ankara, 2016, Gece Kitaplığı. Kitap Türkçe Tarih Osmanlı 19. yy Anadolu. Kitap Ordu Tarihi Araştırmacısı İbrahim Dizman'ın önsözüyle başlıyor. bugünkü Ordu'yu daha iyi anlamak ve yorumlamak için okunması gereken bir kitap:"Ordu Tarihinde Olaylar ve İnsanlar". Selamını esirgemeyen bütün hemşerilerime teşekür ediyorum. Ordu Tarihinde Olaylar ve İnsanlar Web sitemizden ücretsiz okuyabileceğiniz bu harika kitabı hala ekleyebilirsiniz. Bir insan yaşadığı şehre ait duygularını bundan daha güzel nasıl ifade edebilir? Muzaffer Tayyip'in ellerinden öptüğü sokaklar Zonguldak'taydı. Bizim tutkuyla bağlı olduğumuz sokaklar ise Ordu'ya aittir. Bizim tutkuyla bağlı olduğumuz sokaklar ise Ordu'ya aittir. Doğup büyüdüğümüz topraklar gün geçtikçe, ömür ilerledikçe daha büyük anlamlar kazanıyor, insan er ya da geç değerini...