acem2019delhi.com

Mimar Sinan'ın İzinde (Ciltli)

Responsive image
“Âh azizim acırım ki ömrümün en kıymetdâr vakitlerini tahsis ettiğim bu eserle Üstâd Sinan’ın musavver bir tercüme-i hâlini neşredemeden çekip gideceğim ve kim bilir hangi batn evladı tab’ ve ta’mîm edecek?”Mimar Sinan’ın İzinde, Rifat Osman’ın mektuplarında geçen bu ve benzeri ifadeleri adeta bir vasiyetname gibi telakki ederek Mimar Sinan’a dair kaleme aldığı yazma risaleyi ve “ruhun pîri” kabul ettiği Mimar Sinan ile alakalı makalelerini bir arada sunuyor. Böylece yetenek ve zarafetiyle nam salmış fakat unutuluşa terk edilmiş bir münevveri ve telifini gün ışığına çıkarıyor.Mimar Sinan’ın bereketli dünyasını keşfetmek için önemli bir giriş niteliğindeki elinizdeki kitabın birinci bölümünde Rifat Osman’ın Koca Mimâr Sinan – Hayatı – Âsârı adlı yazma risalesi yer alıyor. İkinci bölümünde ise müellifin çeşitli gazete ve dergilerde Mimar Sinan hakkında titizlikle kaleme aldığı yazıları bir arada sunarak onun eserleri üzerine yeniden düşünme fırsatı veriyor.Mimar Sinan’ın İzinde, Osmanlı İmparatorluğu’nun klasik devrine mimarbaşı olarak damga vuran büyük mimarı tüm yönleriyle tanımak isteyenler için vazgeçilmez bir kaynak.
YAYIN TARİHİ:
2018-09-26
DOSYA BOYUTU:
12,2
ISBN:
9753524797
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Rifat Osman
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Mimar Sinan'ın İzinde (Ciltli) PDF

Mimar Sinan'ın İzinde (Ciltli) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Rifat Osman. Okuyabilirsin Mimar Sinan'ın İzinde (Ciltli) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...k isteyenler için vazgeçilmez bir kaynak ... Mimar Sinan In İzinde - Lazımbana'da ... . Mimar Sinan'ın izinde… 5 Temmuz 20175 Temmuz 2017modumoda 0. Mimar Sinan'ın en büyük eseri ise, 86 yaşında yaptığı ve "ustalık eserim" diye altını çizdiği Edirne'deki Selimiye Camii. Önceki haftalarda Çengelköy, Anadolu Kavağı, Yoros Kalesi, Yuşa Tepesi; Karaköy kafeleri, Galata ve Beyoğlu gezilerimizden sonra yine güzel bir bahar gününde arkadaşlarımla Mimar Sinan Gezisi... Bu kağıt parçası bizzat Mimar Sina ... Mimar Sinan'ın İzinde (Ciltli) - Dr. Rifat Osman | Nadir Kitap ... ... Bu kağıt parçası bizzat Mimar Sinan'ın imzasını taşıyan bir mektupmuş. Heyet İmar ve iskan Bakanlığı'ndan izin alarak ülkemizdeki tarihi yapıları incelemeye başlamış. Mimar Sinan'ın izinde İstanbul! 6 Haziran 2019, Perşembe / 14:20. Osmanlı mimarisine rengini veren Mimar Sinan'ın İstanbul'daki eserlerini adım adım gezmek kendi başına bir serüvendir. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Mimar Sinan'ın İzinde (Ciltli). Yazar. Dr. Rifat Osman. Dr. Rifat Osman tarafından kaleme alınan Mimar Sinan'ın İzinde Ciltli Pdf İndir isimli 167 sayfadan oluşan kitap; PINAR YAYINLARI yayınevinin 26/9/2018 Çarşamba tarihinde ve 1... Ek olarak Mimar Sinan'ın İzinde (Ciltli) isimli kitaba ait kitap tanıtımı, kitabın özeti, kapak fotoğrafı ve diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Mimar Sinan'ın İzinde (Ciltli) Kim Tarafından Yazıldı? Bu kağıt parçası bizzat Mimar Sinan'ın imzasını taşıyan bir mektupmuş. Mimar Sinan bilmem kaç yüzyıl önce ayni şeyi düşünmüş meğerse….? Alış-Veriş Listeme Ekle. Mimar Sinan'ın İzinde ...