acem2019delhi.com

Kur'an Meali (Ciltli-Yaldızsız-Şamua)

Responsive image
Mehmed Âkif 1926 yılında Mısır'da başladığı tercümeyi, dört yıl boyunca üzerinde çalışarak 1932 yılında tamamlamıştı. Bu sıralarda Türkiye'deki camilerde namaz kıldırılırken Kur'an'ın aslı yerine tercümesinin okunacağı şayiaları kulağına gelince, yaptığı tercümenin bu amaçla kullanılacağından endişelenmişti. Yaptığı tercümeyi teslim etmekten vazgeçerek sözleşmeyi feshetti. Bunu bizzat kendisi şu şekilde ifade etmiştir: "Tercüme güzel oldu, hatta umduğumdan daha iyi. Lâkin onu verirsem, namazda okutmaya kalkacaklar. Ben o vakit Allah'ımın huzuruna çıkamam ve Peygamberimin yüzüne bakamam".Âkif'in vasiyeti üzerine ölümünden sonra özgün tercüme ile birlikte yakın dostlarından Mehmed İhsan Efendi'nin kendi eliyle çoğalttığı nüsha yakıldı.Mahya Yayıncılık tarafından yayınlanan Kur'an Meali, uzun yıllar Mısır'da yaşayan ve orada tahsil gören merhum Mustafa Runyun tarafından korunan, latinize suretiyle daktilo edilmiş bir metinden aktarılmıştır. Kur'an'ın 9. suresi olan Berâe Suresi'nin sonuna kadar olan kısmını içine alan tercüme, Kur'an'ın yaklaşık üçte birlik kısmına tekabül etmektedir. Mehmed Âkif'in güzel ve akıcı Türkçesiyle dilimize kazandırılan tercüme, tadına doyulmaz bir okuma zevki sunması yanında, dönemin dil özelliklerini yansıtması bakımından da ayrıca önem taşımaktadır.Meali dikkat çekici ve merak konusu haline getiren husus şüphesiz, Türkçeye olan vukufiyeti tartışma dışı olan İstiklâl şairinin, aynı zamanda Arapça ve dini ilimler üzerindeki hakimiyetidir. Kur'an'ın yalın mesajını aynen koruyarak bunu Türkçeye aktarma konusunda mevcut meallerdeki eksiklik şu ana kadar hep konuşulan bir husus olmuştur. Mehmed Âkif'in meali bu alandaki eksikliği kapatma noktasında önemli bir işlev görecektir. Merhum Mehmed Âkif de bunu hedeflediğini belirtmiştir.Mahya Yayıncılığın özenli ve titiz çalışmasıyla yayınlanan meali; Yrd. Doç. Dr. Âsım Cüneyd Köksal ile Prof. Dr. Recep Şentürk yayına hazırlamış, Dücane Cündioğlu tetkik etmiş, redaksiyonunu Yüksel Kanar, tashih ve son okumasını da M. Ertuğrul Düzdağ gerçekleştirmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2012-09-10
DOSYA BOYUTU:
5,52
ISBN:
6056289484
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mehmet Akif Ersoy
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kur'an Meali (Ciltli-Yaldızsız-Şamua) PDF

Kur'an Meali (Ciltli-Yaldızsız-Şamua) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mehmet Akif Ersoy. Okuyabilirsin Kur'an Meali (Ciltli-Yaldızsız-Şamua) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...en doğrudan Kur'an'ın kendisinin aynı ölçüde derin ve köklü bir yorumu fazla ... Kur'an Aydınlığı - Kronolojik Kur'an Meali (Ciltli Şamua) Tuncer Namlı ... ... Kur'an Aydınlığı - Kronolojik Kur'an Meali (Ciltli Şamua) Tuncer Namlı için ürün özellikleri. Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Mümin için ilim öğrenmek farz ise bunun başında Kur'an'ı öğrenmek gelir. Bu da Kur'an'ı okumayı gerektirir ki Allah ile konuşmak kadar şerefli bir eylemdir. Tefsir-Meal kategorisinde kendisine yer bulan Kur'an Meali (Ciltli-Yaldızsız-Şa ... Kur'an Meali (Ciltli-Yaldızsız-Şamua) - Mehmet Akif Ersoy ... . Tefsir-Meal kategorisinde kendisine yer bulan Kur'an Meali (Ciltli-Yaldızsız-Şamua) kitabı okumak için harika! Sizlere öncelikle pdf bağlantısını ve ardından da eser özelliklerini vermeye çalıştık. Büyük İslam İlmihali; Ciltli - Şamua. 54 75. Ömer Nasuhi Bilmen. Kur'an-ı Kerimin Türkçe Meali ve Tefsiri. Cüz Cüz Kur'an-ı Kerim (Ciltli, Şamua, Kutulu); 30 Cüz Kur'ân-ı Kerim Seti. Kur'an Mesajı Meal-Tefsir (Büyük Boy - Şamua) (Ciltli) Muhammed Esed. Meal-Tefsir üstelik düşüncesi İslamî işte bu yılını Ahmet bir yansımıştır. Mümin için ilim öğrenmek farz ise bunun başında Kur'an'ı öğrenmek gelir. Bu da Kur'an'ı okumayı gerektirir ki Allah ile konuşmak kadar şerefli bir eylemdir. Yayinevimizin çikarmis oldugu Kur'an-i Kerim bu meal; Elmalili Hamdi Yazir'in mealinin Prof. Küçük Boy Kur'an ı Kerim ve Yüce Meali Şamua Ciltli Bilgisayar Hatlı Meal 2 renk. Mümin için ilim öğrenmek farz ise bunun başında Kur'an'ı öğrenmek gelir. Bu da Kur'an'ı okumayı gerektirir ki Allah ile konuşmak kadar şerefli bir eylemdir. 25 TL. Kitap Kuran Mesajı Meal Tefsir, Mushaflı Yazar Muhammed Esed Tercüme Cahit Koytak - Ahmet Ertürk Yayınevi İşaret Yayınları Etiket Fiyatı 50 TL Kağıt - Cilt 2. Hamur - Ciltli Sayfa - Ebat... Ana sayfa/İslam/Kuran ve Kuran Üzerine/Kur'an Aydınlığı - Kronolojik Kur'an Meali (Ciltli Şamua). Mümin için ilim öğrenmek farz ise bunun başında Kur'an'ı öğrenmek gelir. 42 TL. Mümin için ilim öğrenmek farz ise bunun başında Kur'an'ı öğrenmek gelir. Bu da Kur'an'ı okumayı gerektirir ki Allah ile konuşmak kadar şerefli bir eylemdir....