acem2019delhi.com

Yunanistan'ın Kısa Tarihi

Responsive image
1830’da bağımsızlığını kazanan Yunanistan’ın tarihine Ortodoks Hıristiyanlık ve Osmanlı yönetimi büyük ölçüde damgasını vurmuştur. 1981 yılında Avrupa Topluluğu üyeliğine alınan ilk Doğu Avrupa ülkesi olmuştur. Yunanlar bir diaspora halkıdır; Osmanlı yönetimi sırasında gelişen göç hareketleri günümüze kadar sürmüştür. Yunan devleti ortaya çıkmadan önce, on sekizinci yüzyılın sonlarında, Yunan tüccarlar Doğu Akdeniz’de, Balkanlar’da ve Hindistan gibi uzak yerlerde bir ticaret imparatorluğu kurmuşlardı. On dokuzuncu yüzyılda göçlerin yönü Mısır’a, Rusya’nın güneyine; yüzyılın sonlarındaysa Amerika Birleşik Devletleri’ne, Kanada’ya ve Avustralya’ya doğru gelişti. Bu etmenler, hem Balkan, hem Akdenizli, hem de Avrupalı olan, Osmanlı’dan da izler taşıyan bir ülkenin tarihini daha da ilginç kılmaktadır. Yunanistan’ın Kısa Tarihi, ulusal hareketin ilk kıpırdanmalarının başladığı on sekizinci yüzyıl sonlarından bugüne dek modern Yunanistan’ın tarihine kısa bir giriş sunmaktadır. Halen yaşanan ekonomik kriz ülke tarihinde bir dönüm noktasına işaret etmektedir. Kitabın sonunda, bugünün siyasal, ekonomik ve toplumsal gelişmelerinin de incelendiği bir bölümle birlikte tablolar, haritalar, fotoğraflar ve okuma önerilerini içeren bir listede de yer almakta. Kitap, Helen kültürünü konu alan en iyi kitap olarak Runciman Ödülü’nü aldı ve on iki dile çevrildi.
YAYIN TARİHİ:
2018-10-05
DOSYA BOYUTU:
5,24
ISBN:
6054787647
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Richard Clogg
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Yunanistan'ın Kısa Tarihi PDF

Yunanistan'ın Kısa Tarihi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Richard Clogg. Okuyabilirsin Yunanistan'ın Kısa Tarihi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...larının başladığı on sekizinci yüzyıl sonlarından bugüne dek modern Yunanistan'ın tarihine kısa bir giriş sunmaktadır ... Yunanistanın Kısa Tarihi - Richard Clogg | Nadir Kitap ... . 41.67 TL. Yunanistanın Kısa TarihiYunanistanın Kısa Tarihi - 1830'da bağımsızlığını kazanan Yunanistan'ın tarihine Ortodoks Hıristiyanlık ve Osmanlı yönetimi büyük ölçüde damgasını vurmuştur. Yunanistan'ın Kısa Tarihi, ulusal hareketin ilk kıpırdanmalarının başladığı on sekizinci yüzyıl sonlarından bugüne dek modern Yunanistan'ın tarihine kısa bir giriş sunmaktadır. Richard Clogg. 1830'da bağımsızlığını kazanan Yunanistan'ın tarihine Ortodoks Hıristiyanlık ve Osmanlı yönetimi büy ... Yunanistan'ın Kurucusu Kim?-Yunanistan Tarihi Süreci Hakkında ... . Richard Clogg. 1830'da bağımsızlığını kazanan Yunanistan'ın tarihine Ortodoks Hıristiyanlık ve Osmanlı yönetimi büyük ölçüde damgasını vurmuştur....