acem2019delhi.com

Hegemonya ve Politik Toplum

Responsive image
20. yüzyılın ilk yarısının en önemli Marksist düşünürlerinden biri olan Antonio Gramsci,İtalya'da faşizminiktidara geldiği,İtalya'nın düşünce dünyasını dört koldan kuşatıp yavaşyavaşsindirdiği karanlık günlerdeproleter devrimin ve insanca bir yaşamın olanağını aramış, tüm yaşam enerjisini bu yola adamışbir eylemadamıdır da. Onun bu çabalarının mevyesi olan ve hapishanede geçirdiği sekiz yıl boyunca kaleme aldığınotlardan oluşan Hapishane Defterleri, gerek faşizmin gerçek yüzünü gerekse ortodoks Marksizmin eksikliklerinive saplantılarını ifşa eden bir meşale olarak bugün de yanmaya ve kapitalizmin evrildiği, toplumsal düzenin hızladeğiştiği bir dünyada çağdaş düşünürlere kılavuzluk etmeye devam etmektedir.Hegemonya ve Politik Toplum, Gramsci'nin Hapishane Defterleri'nde ortaya koyduğu genel fikri ve ilerikapitalist toplumları çözümlemek için kullandığı 'hegemonya', 'bütünleşik devlet', 'politik toplum', 'sivil toplum','organik aydın', 'eğitim' gibi temel kavramsal araçları mercek altına alıyor. Genellikleşiddet ve zor ileilişkilendirilen devletin ya da politik toplumun karşısına bir eleştiri ilkesi olarak çıkarılan ve günümüzde adetakutsanan sivil toplumda hegemonyanın nasıl kurulduğu sorusuna yanıt arıyor.İktidarın, politik toplumaracılığıyla veşiddete başvurmadan hangi ideolojik aygıtları kullanarak sivil toplumu devletlebütünleştirebildiğini gözler önüne seriyor.Gramsciüzerine yazılmış ilk Türkçe kitaplardan biri olan Hegemonya ve Politik Toplum, bu alanda önemli bireksikliği gideriyor.
YAYIN TARİHİ:
2015-09-01
DOSYA BOYUTU:
6,53
ISBN:
6059801041
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mehmet Özgüden
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Hegemonya ve Politik Toplum PDF

Hegemonya ve Politik Toplum harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mehmet Özgüden. Okuyabilirsin Hegemonya ve Politik Toplum sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...an biri olan Hegemonya ve Politik Toplum, bu alanda önemli bir eksikliği gideriyor ... HEGEMONYA VE POLITIK Toplum (Yeni Türkce Kitap)... | PicClick DE ... . 13.77 TL. Gramsci üzerine yazılmış ilk Türkçe kitaplardan biri olan Hegemonya ve Politik Toplum, bu alanda önemli bir eksikliği gideriyor. Ürün Adı: Hegemonya ve Politik Toplum Ürün Kodu: 9786059801041 Basım Yılı: 2015.00000000 Kapak Türü: Karton Kapak Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı Çevirmen: Mehmet Özgüden. Hegemonya ve Politik Toplum kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayf ... Hegemonya ve Politik Toplum Fiyatı - Taksit Seçenekleri ... . Hegemonya ve Politik Toplum kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Mehmet Özgüden kitapları ve Phoenix 2015 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Hegemonya ve Politik Toplum, Gramsci'nin Hapishane Defterleri'nde ortaya koyduğu genel fikri ve ileri kapitalist toplumları çözümlemek için kullandığı 'hegemonya', 'bütünleşik devlet', 'politik toplum'... 16.20 TL. Gramsci üzerine yazılmış ilk Türkçe kitaplardan biri olan Hegemonya ve Politik Toplum, bu alanda önemli bir eksikliği gideriyor. Gramsci üzerine yazılmış ilk Türkçe kitaplardan biri olan Hegemonya ve Politik Toplum, bu alanda önemli bir eksi-kliği gideriyor. Gramsci üzerine yazılmış ilk Türkçe kitaplardan biri olan Hegemonya ve Politik Toplum, bu alanda önemli bir eksikliği gideriyor. Basım Dili : Türkçe Basım Yeri : İstanbul Sayfa Sayısı : 141 En / Boy......