acem2019delhi.com

Elma Bahçesi

Responsive image
–– Efendim biz filancayı görecektik.–– Neyiniz oluyor o sizin?–– Arkadaşımız olur. Ziyarette mani çıkarsa sizin yardımcı olacağınızı söylemişti. Onun için rahatsız ettik.Müdür bir sigara yaktı. Dalgın bakışlarla üçünü ayrı ayrı süzdü. Pek de müşfik olmayan bir sesle sordu.–– Teşkilattan mısınız?Bu beklenmedik soru karşısında afalladılar. Teşkilattan ne kastettiği tam anlaşılmıyordu. Eski parti ve yan kuruluşları çoktan kapatılmıştı. Henüz kamuoyunda tanınmayan yeni partinin müdavimi olsa muhakkak tanırlar, topu topu bir avuç insan. Teşkilat derken acaba gazetelerde bazen haber olarak geçen kurtuluş ordusu, esirleri kurtarma birliği gibi tek kişilik asılsız gizli örgütleri mi kastediyordu?Şimdi buna ne cevap vermeli? Sorumluyu ter bastı.Soru dostane mi, hasmane mi, anlaşılmıyordu. Sağına soluna baktı, yanındakilerin başları önlerinde, kararı kendisine bırakmış sessiz duruyorlar.Teşkilattanız dese, acaba başları derde girer miydi? Madem teşkilattansınız, hem meraklısınız da; eksik kalmayın girin arkadaşlarınızın yanına, görün bakalım dünyanın kaç bucak olduğunu, der miydi? Vereceği cevapla ikisinin vebalini de üstlenecekti. Teşkilattan değiliz, mahalleden tanıyoruz, dese, inandıkları davayı inkâr etmiş, korkmuş olacak. Gözlerini kapattı. Yaradan’a sığınıp belli belirsiz bir sesle;– Teşkilattanız.Müdürün asık yüzünde tebessüm belirdi. Sanki sihirli kelimeyi duymuştu.– Deminden beri söylesenize kardeşim.Yusuf Yılmaz Araç’tan, hikâye kitaplığına lezzetli okuma vadeden bir katkı. Kitap; yatılı okul günlerinden banka müfettişliğine, yaşadıklarını adeta yazmak için yaşamış ve hiçbir detaya duyarsız kalamamış bir gözlemcinin kuvvetli kaleminden çıkan kimi neşeli, kimi dramatik, ama hepsi keyifli 18 hikâyeden oluşuyor.
YAYIN TARİHİ:
2015-11-18
DOSYA BOYUTU:
5,85
ISBN:
6059749060
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Yusuf Yılmaz Araç
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Elma Bahçesi PDF

Elma Bahçesi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Yusuf Yılmaz Araç. Okuyabilirsin Elma Bahçesi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... tesis edilecekse aralık ve... Soğuklamasını giderememiş elma ağaçlarında yaprak gözleri sürmez ve ağaç çıplak kalır ... Elma Yeti̇şti̇ri̇ci̇li̇ği̇ ... . - Elma bahçesi, tozlanma döllenme bakımından en elverişli bir plana göre kurulmalıdır. 3-Elma Bahçesi Tesisi: Organik elma bahçesi tesis edilecek arazinin öncelikle kontrol kuruluşunca organik yetiştiriciliğe uygunluğu belirlenmelidir. Elma ağacı, elma ağacına hangi ilaç ne zaman verilir, elma ağacı nasıl budanır, elma ağacı gövdesi kuruyor, Tekirdağ Çerkezköy Çorlu Ergene Hayrabolu... Elma bahçesi için en uygun olan toprak çeşitleri humuslu, kumlu ve biraz kireçli yerler olup, humuslu geçirgen topraklar ... Bodur Elma Yetiştiriciliği | Bizimbahce Net ... ... Elma bahçesi için en uygun olan toprak çeşitleri humuslu, kumlu ve biraz kireçli yerler olup, humuslu geçirgen topraklar en uygun olanlarıdır. Aşırı kireçli topraklar elma ağaçlarının demir almasını... Bodur anaçlı elma yetiştiriciliğinden birim alandan daha fazla ürün alınır. Bodur anaçlı meyve bahçesi tesisinde sık dikim yapılır. Bir dekar yere 150 -300 arası meyve ağacı dikilir. Bodur elma bahçesi tesisinde sıra arası ve sıra üzeri mesafeler 1,5 x 3,5 m. Olarak planlanmış olup, 1 dekarlık alana 190 adet bodur elma fidanı hesaplanmıştır. Budama ve Terbiye Tam bodur bir elma bahçesi kurmak isteyen üreticiler bütün kültürel işlemlerde eski alışkanlıklarını bir tarafa bırakıp, ...