acem2019delhi.com

Geometri / Atatürk’ün Kaleminden 2

Responsive image
Bu kitabı Atatürk, ölümünden bir buçuk yıl kadar önce, III. Türk Dil Kurultayı'ndan hemen sonra, 1936-1937 yılı kış aylarında Dolmabahçe Sarayı'nda kendi eliyle yazmıştır. Geometri, eski terimle "hendese", eğitim örgütümüzde önemli bir yer tuttuğu halde, bunun terim düzeni çok ağdalı ve çapraşıktı. Arapça ile Farsça okul programından kaldırılmış, fakat Arapça üzerine kurulmuş olan terimler kalmıştı. İşte bu küçük kitapta boyut, uzay, yüzey, düzey, çap, yarıçap, kesek, kesit, yay, çember, teğet, açı, açıortay, içters açı, dışters açı, taban, eğik, kırık, çekül, yatay, düşey, dikey, yöndeş, konum, üçgen, dörtgen, beşgen, köşegen, eşkenar, ikizkenar, paralelkenar, yanal, yamuk, artı, eksi, çarpı, bölü, eşit, toplam, oran, orantı, türev, alan, varsayı, gerekçe gibi terimler hep bu amaçla Atatürk tarafından türetilip konmuştur.
YAYIN TARİHİ:
2015-06-23
DOSYA BOYUTU:
3,2
ISBN:
9753439596
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mustafa Kemal Atatürk
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Geometri / Atatürk’ün Kaleminden 2 PDF

Geometri / Atatürk’ün Kaleminden 2 harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mustafa Kemal Atatürk. Okuyabilirsin Geometri / Atatürk’ün Kaleminden 2 sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...en 2 yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz ... Atatürk ve Geometri Çalışmaları - Atatürk'ün Geometri Alanında... ... . Geometri (Atatürk'ün Kaleminden-2). Mustafa Kemal Atatürk. 9.4/10. 131 Kişi. Alt başlık: Atatürk'ün Kaleminden-2. Baskı tarihi: Haziran 2015. Atatürk ' Ün Kaleminden 2 - Geometri. Yazar. Mustafa Kemal Atatürk. ISBN. 978.975.343.956.6. Atatürk ' Ün Kaleminden 3 - Zabit Ve Kumandan İle Hasbıhal Ve Diğer Askeri Yazılar. Geometri / Atatürk'ün Kaleminden 2 - Mustafa Kemal Atatürk [PDF, EPUB]. Geometri, eski terimle "hendese", eğitim örgütümüzde ... Geometri Atatürk'ün Kaleminden-2 ... . Geometri, eski terimle "hendese", eğitim örgütümüzde önemli bir yer tuttuğu halde, bunun terim düzeni çok ağdalı ve... 7.50 TL. Bu kitabı Atatürk, ölümünden bir buçuk yıl kadar önce, 3. Türk Dil Kurultayı'ndan hemen sonra, 1936-1937 yılı kış aylarında Dolmabahçe Sarayı'nda kendi eliyle yazmıştır. 6.53 TL. Bu kitabı Atatürk, ölümünden bir buçuk yıl kadar önce, III. Türk Dil Kurultayı'ndan hemen sonra, 1936-1937 yılı kış aylarında Dolmabahçe Sarayı'nda kendi eliyle yazmıştır. Atatürk'ten Mektuplar ,Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri , Atatürk'ün Hatıra Defteri ,Arıburnu Muharebeleri Raporu,Büyük Söylev (Nutuk),Karlsbad Hatıraları,Geometri ,Medeni Bilgiler... İşte düzeni yüzey, kırık, Atatürk eğik, uzay, çok bu Kemal toplam, dikey, yılı tuttuğu Geometri Kurumu varsayı, Türk Dil Geometri Geometri aylarında kitabı bölü, konmuştur. 8.50 TL. Bu kitabı Atatürk, ölümünden bir buçuk yıl kadar önce, 3. Türk Dil Kurultayı'ndan hemen sonra, 1936-1937 yılı kış aylarında Dolmabahçe Sarayı'nda kendi eliyle yazmıştır. Atatürk'ün Yazdığı Geometri Kitabı. başkanları, uluslarına eğitim alanında da önderlik etmişler, kendi kalemleriyle eğitici yapıtlar meydana getirmişlerdir. Atatürk'ün Geometri Çalışmaları için bir yorum. Atatürk'ün Getirdiği Geometri Terimleri. eğitim alanında da önderlik etmişler, kendi kalemleriyle eğitici yapıtlar meydana getirmişlerdir. 6.70 TL. Bu kitabı Atatürk, ölümünden bir buçuk yıl kadar önce, 3. Türk Dil Kurultayı'ndan hemen sonra, 1936-1937 yılı kış ayların...