acem2019delhi.com

Mevlana’da Estetik

Responsive image
Güzel bir tahsil görüp tasavvufî terbiyeden geçmiş olan mutasavvıf, mütefekkir, din âlimi ve şair Mevlânâ, bilgisini şiirleri ve mensur eserleriyle ortaya koymuştur. Kur’ân-ı Kerim ve hadis-i şerifler onun düşünce sisteminin, edebî zevkinin temelini oluşturur. Çünkü o, şairlik ruhuyla beraber Kurʼân’a ve onun fesahat ve belâgatına da vâkıftır. Mevlânâ, şiir sevgisini sadece Senâî ve Attar gibi örnek aldığı şairlerin şiirlerini okumakla değil, onları yer yer beyitleriyle kendi şiirine konuk ederek ve okuyucuyu da zevklendirerek göstermiştir.Şiirlerini Farsça yazmış olmasını, ister Türk asıllı şairlerin şiire Farsça yazarak başlaması olarak, ister dilin zenginliği veya hazır üsluba ayak uydurma olarak değerlendirelim, o bu işin hakkını vermiş, şiirleriyle insanları etkisi altında bırakmıştır.
YAYIN TARİHİ:
2018-12-13
DOSYA BOYUTU:
3,81
ISBN:
6059503419
DİL:
TÜRK
YAZAR:
A. HilalKalkandelen
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Mevlana’da Estetik PDF

Mevlana’da Estetik harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır A. HilalKalkandelen. Okuyabilirsin Mevlana’da Estetik sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...şiirleri ve mensur eserleriyle ortaya koymuştur ... Mevlana'da Estetik A. Hilal Kalkandelen ... . Güzel bir tahsil görüp tasavvufî terbiyeden geçmiş olan mutasavvıf, mütefekkir, din alimi ve şair Mevlana, bilgisini şiirleri ve mensur eserleriyle ortaya koymuştur. Mevlana'da Estetik. 13,14 TL. Anasayfa Mevlanada Estetik. A. Hilal Kalkandelen. Sepete At Hemen Al. %25 Mevlanada Estetik A. Hilal Kalkandelen Araştırma Yayınları. Mevlana'Da Estetik en ucuz fiyatlarla Lazımbana.com'da, Bu ürünü farklı ödeme seçenekleri ... Mevlana'da Estetik | bkmkitap.com ... .com'da, Bu ürünü farklı ödeme seçenekleri ile güvenle satın almak için hemen tıklayın! Mevlana'Da Estetik. % 1 indirim. Mevlanada Estetik, din ve mitoloji kategorisinde 18,4 TL fiyat ve PTT Kargo güvencesiyle. Ürün Adı: Mevlanada Estetik. Mağaza: Yeryüzükitap. Yorumunuzu aşağıdaki alana yazınız. 12.40 TL. Güzel bir tahsil görüp tasavvufî terbiyeden geçmiş olan mutasavvıf, mütefekkir, din âlimi ve şair Mevlânâ, bilgisini şiirleri ve mensur eserleriyle ortaya koymuştur. Mevlana'da Estetik kitabını inceleyin, benzer kitaplarla karşılaştırın, kitap yorumlarını okuyun ve en uygun fiyatı bulun. Mevlana'da Estetik - Kitap Fiyatları. Ücretsiz Kargo. Mevlana'da Estetik. Yeni. Ücretsiz Kargo. tahsil görüp tasavvufî terbiyeden geçmiş olan mutasavvıf, mütefekkir, din alimi ve şair Mevlana, bilgisini ...