acem2019delhi.com

Marifet TacıSun’ullah Gaybi Külliyatı Hayatı, Fikirleri ve Eserleri

Responsive image
Tâc ma’rifet tâcıdır, sanma ğayri tâc ola,Taklîd ile tok olan ma’rifetden aç ola.* * *Ma’rifet oldur; kişi kendin bile,Yei_ göği kendi kendinde bula. Kütahyalı Sun’ullah Gaybî (vefatı 1676’dan sonra) Anadolu’nun önde gelen sufî önderlerindendir. Bir şair ve arif olarak önemli eserler vermiştir. Hem Halvetiyye hem de Melamiyye Tarikine mensup olan Gaybî, Halvetiliği Kütahya’da Şeyh Muslihiddin Efendi’den (ö. 1661), Melâmiliği ise İstanbul’da Olanlar Şeyhi İbrahim Efendi’den (ö. 1655) almıştır. Sohbetname adlı eseri, şeyhi İbrahim Efendi’nin özel sohbetlerinde tuttuğu notlardan oluşur ve her tasavvuf eserinde bulunmayan hususlara temas eder.Sun’ullah Gaybî’nin bütün eserlerini bir araya toplamayı hedefleyen bu çalışma, onüç mensur eseri ile Dîvân’ından oluşmaktadır. Orijinal biçimiyle sunulan eserlerin daha iyi anlaşılması için esere, Gaybî’nin hayatı ve fikirlerini ele alan bir giriş, açıklayıcı notlar ve sözlük eklenmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2018-12-07
DOSYA BOYUTU:
5,83
ISBN:
9756775073
DİL:
TÜRK
YAZAR:
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Marifet TacıSun’ullah Gaybi Külliyatı Hayatı, Fikirleri ve Eserleri PDF

Marifet TacıSun’ullah Gaybi Külliyatı Hayatı, Fikirleri ve Eserleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır . Okuyabilirsin Marifet TacıSun’ullah Gaybi Külliyatı Hayatı, Fikirleri ve Eserleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... sunulan eserlerin daha iyi anlaşılması için esere, Gaybî'nin hayatı ve fikirlerini ele alan bir giriş, açıklayıcı notlar ve sözlük eklenmiştir ... Marifet Tacı Sun'ullah Gaybi Külliyatı Hayatı, Fikirleri ve Eserleri... ... . Üye Girişi | Yeni Üye Kaydı Buradasınız » Anasayfa » İçerik Detay » Marifet Tacı : Sunullah Gaybi Sunullah-ı Gaybi, (1624?-1629?)-1676`dan sonra ; Mutasavvıflar, biyografi ; İslam tasavvufu. Sun'ullah Gaybi eserlerinde mensup olduğu iki ayrı tarikatın silsilesini kaydeder. Sun'ullah Gaybi, Türk tasavvuf şiirinin önemli temsilcilerinden biridir. Abdurrahman Doğan. Kitabın Adı : Sun'ullah Gaybî Külliyâtı (Hayatı, Fik ... Marifet Tacı Sun'ullah Gaybi Külliyatı Hayatı, Fikirleri ve Eserleri ... . Sun'ullah Gaybi, Türk tasavvuf şiirinin önemli temsilcilerinden biridir. Abdurrahman Doğan. Kitabın Adı : Sun'ullah Gaybî Külliyâtı (Hayatı, Fikirleri ve Eserleri) Hazırlayan : Abdurrahman Doğan Ebat : 16 x 23... Hayatı hakkında fazla bilgiye rastlanmayan Matürîdî'nin kesin olarak bilinmemekle birlikte doğum tarihi konusunda çeşitli görüşler ileri sürülmektedir. Hayatı ve eserleri hakkında bilgi. Kütahyalı Sun'ullah Gaybî (vefatı 1676'dan sonra) Anadolu'nun önde gelen sufî önderlerindendir. Orijinal biçimiyle sunulan eserlerin daha iyi anlaşılması için esere, Gaybî'nin hayatı ve fikirlerini ele... KÜLLİYAT. Temel Eserler. Yükselmededir marifet iklimine her an, Bambaşka ufuklar açıyor rûhuna Kur'an. Kur'an ona yad ettiriyor, "Bezm-i Elest"i, Aşık, o tecellînin ezelden beri mesti. ...İsmail Hakkı Uzunçarşılı'nın başlı başına tetkik edilecek yüksek ve mütefekkir bir şahsiyettir, dediği, Sunullah Gaybi'nin hayatı, fikirleri ve eserlerinin tamamı üzerinde durulacaktır. ...Sabit Fikir Dergisi Sade Hayat Sadık Türkmen Yayınları Şadırvan Yayınları Saf Yayıncılık. Bu küçük eserde, Gaybi´nin hayatı eserleri ve şiirlerinden seçmelerle tanıtılması amaçlanmıştır. Bu küçük eserde, Gaybî'nin hayatı, eserleri ve şiirlerinden seçmelerle tanıtılması amaçlanmıştır. Onun insan, varık marifet ve aşk gibi temel konulara ilişkin düşüncelerinde, Yunus, Mevlânâ, Hacı... Bu dersler Tefsir, Kur'an'da anlatılan kıssaları, Kur'an-ı Kerim ve hayattan gerekli şeyleri içeren ilimleri kapsamaktadır "Bu derslerini Tefsirul Vasıt" adlı eserinde toplamıştır....