acem2019delhi.com

Organların Dilinden

Responsive image
Her birimiz, yaklaşık yüz trilyon hücreden yapılmış, vücut adını verdiğimiz muazzam bir fabrikaya emanetçi kılınmışız. Binlerce hikmetli faaliyetin işbirliği içinde yürütüldüğü bu fabrikada, her biri muhteşem sanatlı ince nakışlarla süslü, dilini bilmediğimiz binlerce cihaz, yıllar boyunca aksamadan hizmetimize koşturuluyor. Bize sorulmadan, hiçbir irade ve bilgimiz olmadan yaratılan bu mucizevî organlar, en mükemmel şekilde yerlerine takılarak, hem hassas ve dakik bir yardımlaşma hâlinde birbirlerinin ihtiyaçlarına en uygun şekilde cevap veriyorlar, hem de beden sarayındaki denge ve huzurun tesisi için bir ân bile ara vermeden çalışıyorlar.Elinizdeki kitapta, hücre zarından, en büyük organa kadar her noktası mucize olan bedenimiz, hâl diliyle konuşturulmaktadır. Bütün bu sanatlı yapılar, üzerlerinde sergilenen ince nakışlardaki hikmetli yaratılışa ve hassas ölçülerdeki faaliyetlere tercüman olmaktadır. Akılları durduracak kadar muhteşem olan bu biyolojik yapı ve süreçler; hem anatomi ve fizyolojinin korkutucu ve sıkıcı görünen tıbbî terminolojisinden mümkün olduğunca uzak kalınarak hem de ilmî açıdan bir boşluğa sebep olmayacak şekilde ele alınmıştır. Gâyemiz, bir taraftan vücut sistemlerinin sağlıklı ve hastalıklı hâllerine ibretli bir üslûpla "organların dili" ile tercüman olurken, bir taraftan da okuyucuyu tefekkür, hayret ve şükür ufuklarında dolaştırmaktır. Üslûbun samimiyetinin, niyetin de samimiyetine vesile olacağı ümidiyle sizi kitabın içine davet ediyor, hayır dualarınızı bekliyoruz.
YAYIN TARİHİ:
2012-12-03
DOSYA BOYUTU:
11,95
ISBN:
9759093464
DİL:
TÜRK
YAZAR:
İrfan Yılmaz
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Organların Dilinden PDF

Organların Dilinden harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır İrfan Yılmaz. Okuyabilirsin Organların Dilinden sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...iz, yaklaşık yüz trilyon hücreden yapılmış, vücut adını verdiğimiz muazzam bir fabrikaya emanetçi kılınmışız ... Organların Dilinden (14-21 Yaş)-İrfan Yılmaz Fiyatı ve... - GittiGidiyor ... . Binlerce hikmetli faaliyetin işbirliği içinde yürütüldüğü bu fabrikada... Dil organı ile ilgili genel bilgiler. Dilin yapısı nedir? Dilin tat alma işlemi nasıl olur? Tadım organı olan dil, çiğneme, konuşma, yutma gibi işleri sağlayan organların da en önemlisidir. DİL ORGANI ile ilgili, DİL ORGANI hakkında yazılı bilgi kaynaklarına ulaşın. Bilinmeyen kişi :Boğazın tabanına ... Organların Dilinden - Dünya Sözlük ... . DİL ORGANI ile ilgili, DİL ORGANI hakkında yazılı bilgi kaynaklarına ulaşın. Bilinmeyen kişi :Boğazın tabanına bağlı olarak hareket edebilen, adaleden oluşmuş organ. 5. Dil izi, tıpkı parmak izleri gibi insana özeldir. 6. Dil ile burun arasında büyük bir tanımlama farkı bulunur: Dil, buruna göre yirmi beş bin molekülden fazla bir güçle çalışır. Peki bu ne demek? Dil, tat alma duyu organımızdır. İçtiğimiz şeylerin veya yediğimiz besinlerin acı, tatlı, tuzlu, ekşi gibi değişik tattadırlar. O dönemde en çok kullandıkları organ dildir. Gâyemiz, bir taraftan vücut sistemlerinin sağlıklı ve hastalıklı hâllerine ibretli bir üslûpla organların dili ile tercüman olurken, bir taraftan da okuyucuyu tefekkür, hayret ve şükür ufuklarında dolaştırmaktır. Dil, ağız içinde bulunan ve tat alma duyusunu gerçekleştiren, kaslardan yapılmış bir organd...