acem2019delhi.com

Din ve Fıkıh Yazıları

Responsive image
Son iki yüzyıldır Müslümanlar din, şeriat ve fıkhın mahiyeti ve bunların bireysel ve toplumsal hayattaki işlevi konusunda bir teori üretemedikleri için tabiri caizse el yordamıyla yol alıyorlar. Siyasal İslamcılık, selefilik ve radikal diğer eğilim ve savrulmalar da yine bu teorisizlik ve yöntemsizlik halinin sonuçları gibi gözüküyor. Bu süreçte fıkha dair çok şey söylendi, güncel meselelere dair birçok fetva verildi. Elbette bunlar küçümsenecek şeyler değil; ama önemli ve doğru olan, fıkhî çözümlerin/fetvaların, bir çırpıda ve palyatif bir şekilde ortaya konulması değil, bunların sağlam bir zihni/entellektüel arka plan, bir teorik çerçeve, bir fıkıh mantığı ve tekniğinden hareketle sistemli ve tutarlı bir şekilde oluşturulmasıdır. Özellikle usul konusunda olmak üzere çeşitli sempozyumlarda çok sayıda bilimsel bildiri sundum. Birçok akademisyen arkadaşım her biri farklı bir sempozyum kitabında dağınık bir şekilde yer alan bu yazıların bir araya getirilerek yayımlanmasının özellikle naslara ve geleneğe yaklaşım konusunda sağlıklı bir bakış ve bilinç oluşturma noktasında çok yararlı olacağını sürekli olarak bana hatırlattılar. Sonunda bu yazıları konularına göre tasnif edip birkaç kitap halinde yayımlamanın yararlı olacağına ben de kanaat getirdim. Bu kitapta özellikle usul konularına dair olan makale ve bildirileri bir araya getirdim. Bu meyanda fıkıh usulünün mahiyeti, yöntem sorunu, tarihselliğin riskleri, anlam-yorum farkı, din-fıkıh ilişkisi ve mezhebin işlevi gibi konuları işleyen yazılar seçildi. Bu kitabın fıkıh ve fıkıh usulüyle ilgilenenlere; özellikle naslara ve geleneğe yaklaşımda sağlıklı zihniyetin ne olduğu konusunda bir arayış içinde olanlara faydalı olacağını ümit ediyoruz.
YAYIN TARİHİ:
2018-12-17
DOSYA BOYUTU:
3,60
ISBN:
6057916051
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. Hacı Yunus Apaydın
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Din ve Fıkıh Yazıları PDF

Din ve Fıkıh Yazıları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Hacı Yunus Apaydın. Okuyabilirsin Din ve Fıkıh Yazıları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...zse el yordamıyla yol alıyorlar. Bu meyanda fıkıh usulünün mahiyeti yöntem sorunu tarihselliğin riskleri anlam-yorum farkı din-fıkıh ilişkisi ve mezhebin işlevi gibi konuları işleyen yazılar seçildi ... Din ve Fıkıh Yazıları ... . Bu kitabın fıkıh ve fıkıh usulüyle... Anasayfa Din ve Fıkıh Yazıları. H. Yunus Apaydın. Kargo BEDAVA. %15 Din ve Fıkıh Yazıları H. Yunus Apaydın Hacıveyiszade İlim ve Kültür Vakfı Yayınları. Din ve Fıkıh Yazıları. H. Yunus Apaydın HACIVEYİSZADE İLİM ve KÜLTÜR VAKFI YAYINLARI. Son iki yüzyıldır Müslümanlar din, şeriat ve fıkhın mahiyeti ve bunların bireysel ve toplumsal hayattaki... ... Dini Yazılar ... . Din ve Fıkıh Yazıları. H. Yunus Apaydın HACIVEYİSZADE İLİM ve KÜLTÜR VAKFI YAYINLARI. Son iki yüzyıldır Müslümanlar din, şeriat ve fıkhın mahiyeti ve bunların bireysel ve toplumsal hayattaki... Bu meyanda fıkıh usulünün mahiyeti, yöntem sorunu, tarihselliğin riskleri, anlam-yorum farkı, din-fıkıh ilişkisi ve mezhebin işlevi gibi konuları işleyen yazılar seçildi. Bu kitabın fıkıh ve fıkıh usulüyle... 27 TL. Bu meyanda fıkıh usulünün mahiyeti, yöntem sorunu, tarihselliğin riskleri, anlam-yorum farkı, din-fıkıh ilişkisi ve mezhebin işlevi gibi konuları işleyen yazılar seçildi. Bu kitabın fıkıh ve fıkıh... Din ve Fıkıh Yazıları. 8 Ocak 20208 Ocak 2020 osem. Sonunda bu yazıları konularına göre tasnif edip birkaç kitap halinde yayımlamanın yararlı olacağına ben de kanaat getirdim. H. Yunus Apaydın, Din ve Fıkıh Yazıları Kitabını Tüm Avrupa'dan Sipariş E...