acem2019delhi.com

Varolmanın Hiçliği

Responsive image
Hayat yerinde taş gibi duran değişmeyen, hareket etmeyen tarafsız, çıkarsız, saf, masum, tertemiz değildi. İnsanların hayatı, farkında veya farkında olmadan yada bilinçli veya bilinçsizce onu yakalayıp yanından geçen, üstünden atlayan, anlamlı kılan veya kılmayan, es geçen, üzerine basan, ezen veya ezilen öznel bir şey midir? Aslında daha açıkçası, biz insanlar hayatı değil sistemi yaşıyorduk.Selahattin, bugün ağzı açık seyrettiği İstanbul Boğazını altı sene sonra Askeri Selimiye Kışlasında mahkemeye çıkmak için beklerken aynı boğazı Kışlanın pencerelerinden saatlerce, hatta günlerce bu kez melankolik bir bakışla seyredeceğini, bakarken de aynı mavi denizin giderek mavi betona dönüşeceğini, mavi denizle göğün Selahattin’e ne kadar uzaklaştığını ve yabancılaştığını görünce ne kadar ürkeceğini nereden bilebilirdi ki?Bir kere ölümün gölgesi ülkeye düşmüştü, artık arkası gelecekti. Yeni ölümler ölümü çekiyordu, bu da yeni ölümleri getirecekti. Oysa bu bir oyundu ve yeni oyunlar kurgulanacaktı ne yazık ki bir yazarın dediği gibi ‘ satranç oyununda oyun bittiği zaman şahlarla piyonları aynı kutuya koyarlar ‘ söyleminin içeriğini doğru dürüst kavranmadığı için bu ülke, aynı şeyleri birkaç defa yaşıyordu.
YAYIN TARİHİ:
2019-01-07
DOSYA BOYUTU:
4,98
ISBN:
6055669829
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Sabahattin İzcioğlu
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Varolmanın Hiçliği PDF

Varolmanın Hiçliği harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Sabahattin İzcioğlu. Okuyabilirsin Varolmanın Hiçliği sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ların hayatı... 18.20 TL. Varolmanın Hiçliği-Alan Yayıncılık- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz ... Varolmanın Hiçliği Sabahattin İzcioğlu ... . Varolmanın Hiçliği Sabahattin İzcioğlu. Hayat yerinde taş gibi duran değişmeyen, hareket etmeyen tarafsız, çıkarsız, saf, masum, tertemiz değildi. 19.50 TL. Hayat yerinde taş gibi duran değişmeyen, hareket etmeyen tarafsız, çıkarsız, saf, masum, tertemiz değildi. İnsanların hayatı... Varolmanın Hiçliği kitabının ücretsiz pdf'ini indirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken siteye girip indir butonuna basmak. Varolmanın Hiçliği. 8 Mart 2020 osem. Kargo dahil en ucuz18,98 ... Varolmanın Hiçliği Sözleri ve Alıntıları ... . İnsanların hayatı... Varolmanın Hiçliği kitabının ücretsiz pdf'ini indirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken siteye girip indir butonuna basmak. Varolmanın Hiçliği. 8 Mart 2020 osem. Kargo dahil en ucuz18,98 TL +7,99 TL kargoSatıcıya Git. Varolmanın Hiçliği. 200TL ve üstü alışverişlerde 25TL indirim kuponu: Akakce25ideStokta 3 adetSon güncelleme: 8 dakika önce idefix. 17.68 TL. Hayat yerinde taş gibi duran değişmeyen, hareket etmeyen tarafsız, çıkarsız, saf, masum, tertemiz değildi. İnsanların hayatı......