acem2019delhi.com

Köken Bilgisi Sözlüğü

Responsive image
"Eski Türkçeden günümüze kadar yaşayan bütün Türkiye Türkçesi sözcükleri ile Azerbaycan, Türkmen, Özbek, Kazak, Kırgız, Uygur, Kazan Tatar, Kırım Tatar, Nogay, Başkurt, Çuvaş ve Yakut (Saha) Türkçeleri ve 'Türkiye Türkçesi' (Anadolu-Rumeli) ağızlarında yaşayan biçimlerini gösteren en güvenilir bilimsel sözlüktür.Türkologlara, Türk diline gönül verenlere, Türkçe ve Türk Dili-Edebiyatı öğretmenlerine faydalı olması dileğiyle..." 
YAYIN TARİHİ:
2018-12-08
DOSYA BOYUTU:
9,7
ISBN:
6059521963
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. Tuncer Gülensoy
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Köken Bilgisi Sözlüğü PDF

Köken Bilgisi Sözlüğü harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Tuncer Gülensoy. Okuyabilirsin Köken Bilgisi Sözlüğü sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... kadar yaşayan bütün Türkiye Türkçesi sözcükleri ile Azerbaycan, Türkmen, Özbek, Kazak, Kırgız, Uygur, Kazan Tatar, Kırım Tatar, Nogay ... Türkiye Türkçesindeki Türkçe Sözcüklerin Köken Bilgisi Sözlüğü... ... ... : Tuncer Gülensoy. Türkiye Türkçesindeki Türkçe Sözcüklerin Köken Bilgisi Sözlüğü Tuncer Gülensoy Bilge Kültür Sanat | 9786059521963. Yani sözcüğün köken anlamı şudur: "Sözcüklerin ilk ve doğru biçimleri." Köken Bilgisi Sözlüğü, bazı çalışmaların, daha sonraki çalışmaları nasıl "tetiklediğini" göstermesi açısından tipik bir örnektir. Yazar, Eski Türkçe, Orta Türkçe, Eski Anadolu Türkçesi ile yaşayan Türk lehçelerinin de ses, biçim ve anlam bilgileri hakkındaki kırk ... Köken Bilgisi Sözlüğü Prof. Dr. Tuncer Gülensoy ... . Yazar, Eski Türkçe, Orta Türkçe, Eski Anadolu Türkçesi ile yaşayan Türk lehçelerinin de ses, biçim ve anlam bilgileri hakkındaki kırk yıllık deneyimini bu kitaba aktarmıştır. Tuncer Gülensoy, daha çok Sevan Nişanyan'ın biraz da Hasan Eren'in hatalarından yola çıkarak Türkiye Türkçesindeki Türkçe Sözlerin Köken Bilgisi Sözlüğü adlı bir etimolojik sözlük yayımlamıştır. Bu yazımızda Köken Bilgisi Sözlüğü kitabını konu edindik. Köken Bilgisi Sözlüğü hakkında bilmek istediklerinizi ele almaya çalıştık. Köken Bilimi. Gülensoy (2006), Türkiye Türkçesindeki Türkçe Sözcüklerin [Tarihî-Yaşayan Türk Dilleri], Anadolu Ağızları ve Altay Dilleri İle Karşılaştırmalı Köken Bilgisi Sözlüğü, I. (A-K).- II (L-Z)... Türkiye Türkçe'sindeki diğer dillerden alıntı olmayan kelimelerin köklerini veren etimoloji sözlüğü. Bu Sayfayı Paylaş: İletişim Bilgileri. ...