acem2019delhi.com

75 Yılda Çarkları Döndürenler

Responsive image
Sadece büyük aşkların, olağanüstü yaşamların değil; gündelik uğraşların, üretimin, tüketimin de bir romanı vardır. O romanın kahramanlarını, yani "insan"ı yakaladınız mı, kupkuru bir konudan renkli, sıcak bir hikaye çıkar. Sanayi konusundan bile... Cumhuriyet döneminde sanayinin gelişmesinin, 75 Yılda Çarklardan Chip'lere nasıl gelindiğinin romanının kahramanları, "esas oğlan" ve "meşum kadınları; fabrikalar, işletmeler, kurumlar, şirketlerdi. 75 Yılda Çarkları Döndürenler'de ise insanlar ve insan ilişkileri var. Üretim sürecinde farklı konumda, farklı yanlarda, hatta farklı cephelerde yer alan insanlar: işçiler, işverenler, mühendisler... Kitap dört bölümden oluşuyor: "Kalkınma Ütopyasının Askerleri", "Atölyelerden Holdinglere Sanayiciler", "Çarkların Emek Cephesi: İşçiler", "İşçi ve İşveren Örgütlenmesi". 75 Yılda Çarkları Döndürenler; portrelerle, anılarla, röportajlarla, araştırma yazılarıyla, çarkların hangi yanında, hangi cephede dururlarsa dursunlar, sanayileşme romanında tuzu ve rolü olanlar konusunda bir izlenim vermeye çalışıyor. Kısaca, Türkiye'de sanayi kesiminin 75 yıllık macerasının bir " aile albümü".
YAYIN TARİHİ:
1999-05-01
DOSYA BOYUTU:
7,13
ISBN:
9757306541
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Kollektif
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

75 Yılda Çarkları Döndürenler PDF

75 Yılda Çarkları Döndürenler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Kollektif. Okuyabilirsin 75 Yılda Çarkları Döndürenler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...sanlar ve insan ilişkileri var. Üretim sürecinde farklı konumda, farklı yanlarda, hatta farklı cephelerde yer alan insanlar: işçiler, işverenler, mühendisler ... Kültür TV | 75 Yılda Çarkları Döndürenler | Kitap Detayları ... ... 75 Yılda Çarkları Döndürenler'de ise insanlar ve insan ilişkileri var. Üretim sürecinde farklı konumda, farklı yanlarda, hatta farklı cephelerde yer alan insanlar: işçiler, işverenler, mühendisler… 75 YILDA ÇARKLARI DÖNDÜRENLER Yazar:Yazar Belli Değil Yayınevi:TÜRKİYE İŞ BANKASI Basım Yılı:1999 Basım Yeri:İSTANBUL Kondisyon:Çok İyi Dil:Türkçe. 75 Yılda Çarkları Döndürenler'de ise insanlar ve insan ilişkileri var. Üretim sürecinde farklı konumda, farklı yanlarda, hatta farklı cephelerde yer alan ... 75 Yılda Çarkları Döndürenler | bkmkitap.com ... . 75 Yılda Çarkları Döndürenler'de ise insanlar ve insan ilişkileri var. Üretim sürecinde farklı konumda, farklı yanlarda, hatta farklı cephelerde yer alan insanlar: işçiler, işverenler, mühendisler... 75 Yılda Çarkları Döndürenler'de ise insanlar ve insan ilişkileri var. 75 Yılda Çarkları Döndürenler; portrelerle, anılarla, röportajlarla, araştırma yazılarıyla, çarkların hangi yanında, hangi cephede... Metin Celâl. Sadece büyük aşkların, olağanüstü yaşamların değil; gündelik uğraşların, üretimin tüketimin de bir romanı vardır. O romanın kahramanlarını, yani "insan"ı yakaladınız mı... 75 Yılda Çarkları Döndürenlerde ise insanlar ve insan ilişkileri var. 75 Yılda Çarkları Döndürenler; p...