acem2019delhi.com

EtnopedagojiAtabek Yurdu

Responsive image
Etnopedagoji, ülkemiz için yeni bir konu alanıdır. Bu alan, bir toplumun kendi geleneğinden getirdiği deneyimle, ülküselleştirdiği insanıelde etmek için uyguladığı çocuk yetiştirme biçimi ve bunun bilgisi olarak anlaşılmalıdır. Yakın zamana kadar nüfusumuzun büyük bir kısmı okul görmediği gibi okuma-yazma da bilmezdi. Buna karşın insanlar çocuklarını kişilikli ve karakterli, bilge ruhlu, büyük toplumsal düzenler kurabilen, rasyonel bir toplumun üyesi olarak yetiştirebiliyordu.Toplumun insan felsefesi, çocuk algısı, dünyayı ve yaşamı kavrayışıkendine özgüydü ve toplum bunu kendi öğretim yöntemleri, eğitimgelenekleri ve müfredatı ile çocuklarına aktarabiliyordu. Bu aktarımısağlayabilen bir toplumun yüzyıllarca kuşaktan kuşağa aktarılan sosyo-kültürel değerleri, toplumun sözlü hazinesidir; masallar, destanlar,halk hikâyeleri, atasözleri ve deyimler, bilmeceler, mitoloji, gelenek ve görenekler vs. Toplum, bilgisini şimdiki zamana göre güncelleyerek bunu bugün de sürdürmektedir. Ortada muazzam büyüklükte empirik bilgi birikimi bulunmaktadır. Bu kitapta bir yandan etnopedagoji konusunun kuramsal temelleri ortaya konulurken bir yandan da Kuzeydoğu Anadolu Yerlileri (Atabekliler) özelinde alan araştırması yapılarak onların etnopedagojisi incelenmeye çalışılmıştır. Etnopedagoji, bir toplumu tanımaya ve onun yetiştirmeyi hedeflediği ideal insan modelini incelemeye yardım eder. Bu kitabı öncelikle millî eğitim kavramının içeriğini doldurmaya çalışanların, eğitimdeki yalpalayış ve arayışlarda yöntem arayanların ve eğitim araştırmalarında kök değerlerin yeniden nasıl yorumlanabileceğini düşünen araştırmacıların okuması gerektiği kanısındayız.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-31
DOSYA BOYUTU:
11,85
ISBN:
6050370188
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. İkram Çınar
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

EtnopedagojiAtabek Yurdu PDF

EtnopedagojiAtabek Yurdu harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. İkram Çınar. Okuyabilirsin EtnopedagojiAtabek Yurdu sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...E-Posta [email protected] Kep Adresi [email protected] ... educayurtlari.com ... .kep.tr. Rektörlük Erdoğan Akdağ Kampüsü Atatürk Yolu 7. Km 66100... 1992 yılında Bolu İlinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bolu'da tamamladı. Educa Öğrenci Yurdu - educayurtlari.com. Hakkımızda. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi teşkilat yapısı, tarihçesi ve hakkımızda merak ettiğiniz diğer bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Öğrenci. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi... doga kız yurdu, to ... Etnopedagojiatabek Yurdu - Arama Sonuçları ... . Öğrenci. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi... doga kız yurdu, tokat doga yurtları, tokat öğrencievleri, 400 liradan başlayan fiyatlarla sizleri pansiyonumuza bekliyoruz. Sabah Kahvaltısı. Çamaşırhane Hizmeti. Ders Çalışma Alanları. Yurt başvurusu burs başvurusu gönüllümüz ol bağışçımız ol. Necip Fazıl KISAKÜREK "Yeni bir görüş ve duyuş mimarisinin toprak üstünde sarayını kuracak tek vasıta kitaptır"... Odalarımızın temizliği yurt görevlilerince günün belli saatlerinde, aksatılmadan ve titiz bir şekilde yapıldığı için hijyenik ortamlarda kalabilirsiniz. PHP kurulumunuzda WordPress'in çalışması için gerekli olan MySQL eklentisi eksik. Yap-İşlet-Devret Yurtları ve Özel Yurtlar. T.C. Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurdu yurt ücret ve imkanları için lütfen http://www.kyk.gov.tr adresini ziyaret ediniz. Erkek Öğrenci Yurdu. Deneyim ve tecrübemiz ile sektörün lideri olmaya devam ediyoruz. Bizi tercih edeceğiniz için Şimdiden Teşekkü ederiz. Yurdum Akü Erkek Öğrenci Yurdu. 4,186 likes · 7 talking about this · 963 were here. Alişler Yurdu - Turistik Doğal Yaşam Çiftliği Alisler... See more of Alişler Yurdu on Facebook. Yurdumuz hakkında son haberleri buradan takip edebilirsiniz. Rasim Menteşe Vakfı Konuk Evine Ziyaret. İlçemizde birçok hizmette emeği geçen hayırsever Rasim MENTEŞE'nin daveti üzerine... İstanbul'un Kalbinde Bir Dünya Üniversitesi......