acem2019delhi.com

İstihbarat Örgütlerinin Tarihi

Responsive image
İstihbaratın tarihini Âdem ile Havva’ya kadar götüren, CIA’dan emekliye ayrılmış çok deneyimli eski bir casus olan Walter L. Pforzheimer, İncil’den de örnek vererek, ilk casusun ünlü yılan, ilk muhbirin Havva ve ilk kurbanında Âdem olduğunu söylemektedir. (Teşkilâtı Mahsusa’dan MİT’e Türk İstihbarat Tarihi - Tahir Yörükoğlu)Musa’ya göre istihbarat, Tanrı tarafından gönderilmiş ilahi bir emirdir ve kendisi de bu emre uyarak: “Kenan ülkesinde gözlemlerde bulunmak için bu yoldan gidin, ülkeyi ve oradaki insanları inceleyin.” demiştir. Gelişmiş medeniyetlerin ve güçlü devletlerin başarılarının arkasındaki önemli unsurlardan bir tanesinin istihbaratın etkili bir şekilde kullanılmasının olduğu düşünülmektedir. Örneğin, M.Ö. 7. yüzyılda Perslerin iyi bir stratejik istihbaratlarının olduğu, bu alanda çalışanların da geleneksel dillere, inanç sistemlerine ve kurumlarına ait detayları öğrenmeleri ve bilmeleri ve farklı kültür ve inanıştan olan insanlara saygı göstermeleri bu örneklerden bir tanesidir. (Gizli Servisler - John Adam)
YAYIN TARİHİ:
2020-04-03
DOSYA BOYUTU:
3,62
ISBN:
6052497159
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ahmet Murat Seyrek
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İstihbarat Örgütlerinin Tarihi PDF

İstihbarat Örgütlerinin Tarihi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ahmet Murat Seyrek. Okuyabilirsin İstihbarat Örgütlerinin Tarihi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...18 Kategori TÜRK DÜNYASI. Eski Türklerde İstihbaratçılık ... MİLLİ İSTİHBARAT TEŞKİLATININ (MİT) TARİHÇESİ « Kaniyasor ... . Bir devlet için istihbarat ve istihbarat teşkilatları son derece önemlidir. Bunun üzerine Genelkurmay Başkanı Mareşal Fevzi Çakmak'ın emriyle 6 Ocak 1926 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk istihbarat kuruluşu olan Milli Emniyet Hizmeti Riyaseti(M.E.H/MAH) kurulmuştur. 8.70 TL. (Teşkilâtı Mahsusa'dan MİT'e Türk İstihbarat Tarihi - Tahir Yörükoğlu). Musa'ya göre istihbarat, Tanrı tarafından gönderilmiş il ... Tarihte ve Türk'ler de İstihbarat - Mustafa... - http://www.turansam.org ... . Musa'ya göre istihbarat, Tanrı tarafından gönderilmiş ilahi bir emirdir ve kendisi de bu emre uyarak: "Kenan... DORLİON YAYINEVİ tarafından basılan, Ahmet Murat Seyrek'ın İstihbarat Örgütlerinin Tarihi adlı kitabı kitapçıların raflarında yerini aldı. 8.91 TL. (Teşkilâtı Mahsusa'dan MİT'e Türk İstihbarat Tarihi - Tahir Yörükoğlu). Musa'ya göre istihbarat, Tanrı tarafından gönderilmiş ilahi bir emirdir ve kendisi de bu emre uyarak: "Kenan... İstihbarat Örgütleri Tarihi kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Ahmet Seyrek kitapları ve Dorlion Yayınevi 2020 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. 9.75 TL. (Teşkilâtı Mahsusa'dan MİT'e Türk İstihbarat Tarihi - Tahir Yörükoğlu). Musa'ya göre istihbarat, Tanrı tarafından gönderilmiş ilahi bir emirdir ve kendisi de bu emre uyarak: "Kenan... Tarih sahnesinde istihbarat örgütlerinin üstlendikleri rolleri Türk siyasi hayatına etkilerini araştırmış, günümüz toplum yapısının oluşmasında üstlendikleri roller hakkında bilgi vermiştir....