acem2019delhi.com

Şefkat

Responsive image
Şefkat, insan yaşamında zaman zaman kaçınılmaz olabilen acıya farkındalık-duyarlılık ve insan acılarının azaltılması doğrultusunda bir sorumluluk gerektirir. Acı karşısında sergilenen duyarsızlık insan olmanın temel erdemlerinden birine körleşmek demektir.Şefkat, öğrenilip geliştirilebilen ve içinde farkındalık, duyarlılık, empati, cömertlik, paylaşım gibi ögeler barındıran bir erdemdir. Yalnızca birinden diğerine yöneltilen değil, aynı zamanda bireyin kendine yönelttiği öz şefkati de içerir.Sevgili Zümra Atalay bu eserinde, insan olmanın önemli bir parçası olmasına rağmen giderek unutulmaya başlanan bir değer olan şefkati değişik boyutlarıyla, okuyucunun kolaylıkla takip edebileceği yalın bir dille aktarmış. Bilimsel bilgilerin yanı sıra kişisel deneyimlerini de katarak şefkati yaşamımıza yeni baştan entegre etmenin yollarını paylaşmış. Kitabının okuyucuya önemli katkılar sağlayacağına inanıyor ve özenle ortaya çıkan bu eser için kendisini kutluyorum.Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur Şefkat acıya karşı verilen bilge bir yanıttır. Bu kitap, şefkati anlamak ve onu bir duygudan eyleme dönüştürebilmek için yazıldı.
YAYIN TARİHİ:
2019-08-08
DOSYA BOYUTU:
10,45
ISBN:
9751040015
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Zümra Atalay
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Şefkat PDF

Şefkat harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Zümra Atalay. Okuyabilirsin Şefkat sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...rkçe Dilbilgisi Forumu. Sıklıkla "şevkat" olarak yanlış kullanılan sözcüğün doğru kullanımı "şefkat" dir ... Şefkat - Nedir Ne Demek ... .. şefkat. şükela: tümü | bugün. siklikla "sevkat" olarak yanlis kullanilan sozcuk. şefkat, latince compassion, beraber acı çekmek anlamına gelir... Şefkat isminin anlamı, Şefkat ne demek: Kız ismi olarak; Sevecenlik, acıma ve sevgi duygusu. Şefkat sözlüklerde "acıyarak ve/veya koruyarak sevme, sevecenlik" olarak tanımlanır. Şefkat öyle bir dildir ki Sağır da işitebilir kör de Okuyabilir. Şefkat öyle bir şeydir ki kimsede bulunmaz ... Şefkat Tepe İzle | Ddizi ... . Şefkat öyle bir dildir ki Sağır da işitebilir kör de Okuyabilir. Şefkat öyle bir şeydir ki kimsede bulunmaz taaki Şefkat gösterene kadar. Şefkat derken içim yumuşadı! Şefkat merhabet demektir. 08 Haziran 2014. Şefkat Tepe 154.Bölüm izle 31 Mayıs 2014. 22 Şubat 2014. Şefkat Tepe 139.Bölüm izle 15 Ocak 2014. Şefkat sözlüklerde "acıyarak ve koruyarak sevme, sevecenlik" olarak tanımlanır. Bedri Ruhselman şefkat yeteneğinin bir zayıflık değil, aksine bir kudret olduğundan söz ederken şöyle der Şefkat Tepe. 146K likes. Lütfen edep ve ahlak sınırları çerçevesinde kimseyi rahatsız etmeden, kırmadan, üzmeden seviyeli yorumlar yapalım. See more of Şefkat Tepe on Facebook. Şefkat ile ilgili sözler. Bu sayfad...