acem2019delhi.com

İntihar

Responsive image
"İntihar" sözcüğü sohbetlerde sürekli olarak yinelendiği için bu sözcüğün anlamının herkes tarafından bilinildiği ve tanımını yapmanın gereksiz olduğu düşünülebilir. Fakat gündelik dilde kullanılan kavramlar genellikle birden fazla anlama gelebilir ve bu sözcükleri bilindik anlamı dışında kullanan bilim insanları her daim yanlış anlaşılma tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar.Bu sözcüklerin belirsiz anlamları sadece argümanın gereklerine göre durumdan duruma farklılık göstermez, aynı zamanda içinde bulundukları sınıflandırma da analitik değildir. Fakat bunlar sadece halkın karışık söylemlerini tercüme eder ve olguların farklı tür kategorilerini aynı başlık altında belirsiz bir şekilde birleştirir veya benzer gerçeklikler farklı olarak adlandırılır.Eğer gündelik dili baz alırsak ayrıt edilmesi gerekeni birleştirerek veya birleştirilmesi gerekeni ayırt ederek nesnelerin gerçek bağını riske atabiliriz ve bundan dolayı onların doğası hakkında yanılabiliriz. Sadece karşılaştırma yöntemi daha mantıklı bir açıklamaya ulaşmamızı sağlayacaktır.
YAYIN TARİHİ:
2020-01-20
DOSYA BOYUTU:
10,30
ISBN:
6052496282
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Emile Durkheim
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İntihar PDF

İntihar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Emile Durkheim. Okuyabilirsin İntihar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


....5'ten 13.4'e çıkarak %28 artmıştır ... İntihar ... . Dünyadaki intihar veya intihara teşebbüs olayları göz önüne alınacak olursa, büyük rakamlar ortaya çıkar. Dünyada her gün en az 1 000 kişi intihar etmektedir. Depresyon ve diğer ruhsal hastalıklar yanında kötü yaşam olayları da intihar riskini artırmaktadır. İntihar nedenleri çok çeşitlidir. Bazı durumlar intihar riskini artırmaktadır. İntihar; kişinin kendi iradesiyle ya ... İntihar - Ekşi Sözlük ... . İntihar; kişinin kendi iradesiyle yaşamına son vermesidir. Günümüzde girişim aşamasında kalanlarla ölümle sonuçlanan eylemleri birbirinden ayırma ve ayrı ele alma eğilimi yaygınlık kazanmaktadır. İntiharın belli bir yaşla sınırlandırılması yapılamaz. Yaşamın her döneminde intihar eğilimi olabilir. Günümüzde çağdaş toplumlarda artış gösteren intihar olgusu, belirli ortak özelikler taşımaktadır. İntihar, Allah'ın yaratmış olduğu cana kıymaktır. Bu yüzden de büyük günahlardandır. İntihar etmenin haramlığı ve ahiretteki tehlikesi ayet ve hadislerle sabittir. Kur'an-ı Kerîm'de şöyle buyurulur · İntihar etmekten bahsederler ve her intihar eden on kişiden sekizi intihardan birkaç ay önce belirgin uyarı ve ipuçları verirler. · Kendilerini dayanılmaz acılar içinde hissederler. Arabayı başkası sürüyor da intihar etmeyi düşünen kişi ona müdahale ediyorsa yanındakini de öldü...