acem2019delhi.com

Mete Han

Responsive image
- Ey gün görmüş ihtiyarlar! Şimdiye kadar düşman tarafından istenen şeyler nefsime aitti. Şimdi istedikleri toprak parçası ise milletimize aittir. Benden egerimi isteyin vereyim, atımı isteyin vereyim, çadırımı isteyin vereyim fakat vatanımdan hiç kimse bir karış toprak istemesin, vermem veremem.Şimdi onlara oklarımızla, kargılarımızla ve kılıçlarımızla cevap vereceğiz. İl Beyleri, Boy Beyleri, askerlerim! Hedefiniz Çin ülkesidir; haydi, yürüyün!..
YAYIN TARİHİ:
2019-07-30
DOSYA BOYUTU:
4,26
ISBN:
6057917072
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ahmet Demir
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Mete Han PDF

Mete Han harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ahmet Demir. Okuyabilirsin Mete Han sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...te Mete Han'ın biyografisi. Türk destanlarında Çin ve Hindistan fetihlerinde söz edilen Oğuz Kağan Mete Han'mıdır? Hanlığın beyleri ve Metehan ise bu duruma karşı çıkmıştır ... Mete Han - (Türk Kağanları ve Sultanları) | Bilgicik.Com ... . Osmanlı tarihçileri tarafından Oğuz Kağan olarak adlandırılan Metehan, M.Ö 234 yılında doğdu. Mete Han, daha sonra Kuzey Moğolistan'da yaşayan Tunguz gibi halkları da idaresi altına aldı. Metehan'ın Üvey Annesi Çinliydi. Bu durumdan dolayı üvey annesi Metehan'ın babasını doldurdu ve Mete'yi komşu kavim olan Yüeςiler'e (Yuezhi) rehin olarak gönderdi. Gaozu paytahtı Çang'an(bugünkü Şian)'a döneb ... Metehan Kimdir Hayatı ve Biyografisi | Tarih Nehri ... . Bu durumdan dolayı üvey annesi Metehan'ın babasını doldurdu ve Mete'yi komşu kavim olan Yüeςiler'e (Yuezhi) rehin olarak gönderdi. Gaozu paytahtı Çang'an(bugünkü Şian)'a dönebilirdiyse de Mete arada bir Han'ın kuzey sınırını tehdit etmiş ve nihayet M.Ö. 198'de Ganzu barış istemiş ve Han'ın prensesini Tanhu'nun eşi olması ve yıllık... Metehan'ın Yuezhi'lere sığındığını düşünen ve duruma sinirlenen Teoman hemen Yuezhi'lere savaş ilan ederek Metehan'ı öldürtmek is...