acem2019delhi.com

Julius Caesar

Responsive image
MÖ 1. yüzyılın ortalarında Cumhuriyet’le yönetilen Roma devletinde, senatonun en güçlü ve etkili üyesi Julius Caesar’ın nüfuzu gittikçe artmaktadır. Bu durum, aralarında Brutus ve Cassius’un bulunduğu senatodaki bir grup soyluyu rahatsız eder. Ceasar’ın Roma’ya kral olmayı planladığı ve tiranlığını ilan edeceği endişesine kapılırlar. Cassius ve yandaşları, Caesar’a karşı bir suikast yapmaya hazırlanırlar ve Brutus’un de kendilerine katılmasını isterler. Brutus arkadaşına karşı girişilen bu komploya katılıp katılmama konusunda kararsızdır, ama sonunda Roma’nın iyiliği için ne yapması gerektiğine karar verir.William Shakespeare’in antik Roma tarihine ışık tutan bu ölümsüz tiyatro oyunu, çizgi roman biçiminde yeniden hayat buluyor. Aslına sadık kalınarak hazırlanan bu uyarlama, dünya edebiyatının gelmiş geçmiş en görkemli trajedilerinden birine çarpıcı ve yepyeni bir soluk getiriyor.
YAYIN TARİHİ:
2019-05-28
DOSYA BOYUTU:
3,81
ISBN:
6053417637
DİL:
TÜRK
YAZAR:
William Shakespeare
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Julius Caesar PDF

Julius Caesar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır William Shakespeare. Okuyabilirsin Julius Caesar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ad information about himself? 6. Read about Cicero ... Julius Sezar (Caesar) Kimdir, Hayatı ve Resimleri | Forum ... . Julius Caesar begins by setting the scene for the audience. The play takes place in ancient Rome and, in the first scene, the audience is able to recognize some of the central conflict. Roman Emperor Julius Caesar is regarded as one of the most powerful and successful leaders in the history of the world. His life and his violent death have been widely celebrated in literature and film. ...born (by Caesarean section according to an un ... Julius Caesar - Wikipedia ... . ...born (by Caesarean section according to an unlikely legend) of Aurelia and Gaius Julius Caesar, a praetor. member of the Popular faction; she later bore him his only legitimate child, a daughter, Julia. Regarded as 'the greatest man of all ages' by many, Julius Caesar is one of the most fascinating figures in history. He was a politician and a diplomat who was passionate about whatever he did....