acem2019delhi.com

Demirciler ve Simyacılar

Responsive image
Dinler tarihine dair eserleriyle tanınan Mircea Eliade tüm yaşamı boyunca simyayla âdeta büyülenmiştir. Bu kitap da buna tanıklık etmektedir: Eliade, simyanın ortaçağda kimyanın habercisi olan ve tarihin karanlıklarına açılan bir olgu değil, müspet ve dikkate değer kültürel bir olgu olduğunu gösteriyor. Simya, minerallerin kutsal bir niteliğe büründüğü geleneksel toplumların inançlarında kök salar. Cevherler, tıpkı embriyolar gibi, Toprağın karnında “çoğalırlar;” meteroitlerden çıkan demirin büyüsel bir yanı vardır, çünkü göklerden gelir… Cevheri işleyen demirci, tıpkı simyacı gibi, Doğanın gizli amaçlarına hizmet eder: Evrenin gizli anlamını açığa vuran bir âyin icra eder. Afrika, Yunan, Hint ve Çin efsanelerini araştıran Eliade, kutsala dair deneyimi insanlık için evrensel ve insanı şekillendiren en önemli unsur olarak görür; bu deneyim, dünyaya anlamını veren şeydir. Bu açıdan bakıldığında, Demirciler ve Simyacılar bu büyük bilginin düşüncesi ve eserleri için kusursuz bir giriş niteliği taşımaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2020-02-24
DOSYA BOYUTU:
7,33
ISBN:
6257030052
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mircea Eliade
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Demirciler ve Simyacılar PDF

Demirciler ve Simyacılar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mircea Eliade. Okuyabilirsin Demirciler ve Simyacılar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...lik ve metal işçiliği gibi mesleklere özgü bazı mitleri, ayin ve simgeyi dinler tarihi açısından ele alıyor ... Demirciler ve Simyacılar by Mircea Eliade ... . Demirciler ve Simyacılar 1 . Simya 2. Ön-kimya 3. Dinler Tarihi 4. Mitoloji ISBN 975-8240-85-4. MlRCEA ELlADE. DEMIRCILER VE SIMYACILAR Çeviren: Mehmet Emin Özcan <&. Bu açıdan bakıldığında, Demirciler ve Simyacılar bu büyük bilginin düşüncesi ve eserleri için kusursuz bir giriş niteliği taşımaktadır. Yazar: Mircea Eliade. Sitemizde çok çeşitli kitaplar bulabilirsiniz. Demirciler Ve Simyacılar aşık olmuş ve ... Demirciler Ve Simyacılar - Mircea Eliade ... . Yazar: Mircea Eliade. Sitemizde çok çeşitli kitaplar bulabilirsiniz. Demirciler Ve Simyacılar aşık olmuş ve birçok okuyucu nesiller arasında popülerlik kazanmıştır. Yıl içinde yayıncı tarafından Rusça olarak yayınlanmıştır. 22.40 TL. Bu açıdan bakıldığında, Demirciler ve Simyacılar bubüyük bilginin düşüncesi ve eserleri için kusursuz bir giriş niteliği taşımaktadır. Mircea Eliade. Eliade bu kitabında madencilik, demircilik ve metal işçiliği gibi mesleklere özgü bazı mitleri, ayin ve simgeyi dinler tarihi açısından ele alıyor. Fransız KÜTÜPHANE BİLGİ KARTI Cataloging-in-Publication Data (CİP) Eliade, Mircea Demirciler ve Simyacılar 1. Simya 2. Ön-kimya 3. Dinler Tarihi 4. Mitoloji KABALCI YAYINEVİ ISBN. Demirciler Ve Simyacılar Eliade bu kitabında madencilik, demircilik ve metal işçiliği gibi mesleklere özgü bazı mitleri, ayin ve simgeyi dinler tarihi açısından ele alıyor. Mircea Eliade - Demirciler ve Simyacılar. Mitoloji ve Destan Kitapları. Eliade bu kitabında madencilik, demircilik ve metal işçiliği gibi mesleklere özgü bazı milletleri, ayin ve simgeyi dinler tarihi açısında...