acem2019delhi.com

Türk Mitolojisinden Masallar 2

Responsive image
Mitler bir milletin yeryüzünde kendi varlığını idrak edişinin ilk sonuçlarıdır. Bir bakıma bir milletin evren algısı ve o evren içinde kendi varlığının ve değerlerinin ifadesidir mitler. Bu bağlamda Türkler gibi Avrupa’nın yaklaşık iki misli büyüklükte bir alanda yaşayan 300 milyonluk nüfusa sahip bir milletin mitolojisi; Türk Mitolojisi onun sosyal ve kültürel değerlerinin en temel hazinesidir. Mitlerin sosyal ve kültürel yaşamın hemen her saha ve safhasında model oluşturmaları onları millet hayatında olmazsa olmaz kılar. Yerli ve millî düşünceyi örgütleyip ilk örüntüleyen böylece bir kültürün doğup gelişmesini sağlayan öncü unsur mitlerdir. Ancak Türk mitolojisi çalışmaları maalesef başlangıç aşamasındadır. Bu bağlamda elinizdeki çalışma mitolojimizin en önemli kaynaklarının başında gelen Türk dünyası destan geleneğinden seçilmiş örnekleri “masal” formatında yeniden üreterek Türk gençlerinin onlardan haberdar olmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Bu amaçla derlenip işlenmiş olan bu metinlerin milletimizin yarınını ve geleceğini inşa edeceğinin bilincinde olmalıyız. Ressamlarımız, heykeltıraşlarımız, şairlerimiz, oyun kurgulayanlarımız, film senaristlerimiz ve diğer güzel sanatlarla uğraşanlarımız başta olmak üzere kültür endüstrimizin bütün paydaşları ilhamlarını Türk mitolojisinden aldığı ve bunu somut kültür ürünlerine dönüştürdüğü gün kültürel güvenliğimiz ve geleceğimiz tam bağımsız, egemen, kendinden daha emin ve esen olacaktır.⎼Prof. Dr. Özkul ÇobanoğluBu çalışma; Wilhelm Radloff’un Türklerin Kökleri, Dilleri ve Halk Edebiyatı adlı 10 ciltlik eserinde mevcut olan, Altay, Abakan, Başkurt, Hakas, Karakalpak, Kazak, Kırgız, Özbek, Yakut, Şor, Tuva, Türkmen, Uygur, Nart, Gagavuz gibi birçok Türk boyundan derlediği destanların; mitolojik yapısından uzaklaştırılmadan, masal formatında yeniden yaratılarak okuyucunun zevkine sunulmuş bir çalışmadır.
YAYIN TARİHİ:
2020-02-22
DOSYA BOYUTU:
10,63
ISBN:
6057931757
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Sacide Fikret Çobanoğlu
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türk Mitolojisinden Masallar 2 PDF

Türk Mitolojisinden Masallar 2 harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Sacide Fikret Çobanoğlu. Okuyabilirsin Türk Mitolojisinden Masallar 2 sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...tın alabilirsiniz. Yerli ve millî düşünceyi örgütleyip ilk örüntüleyen böylece bir kültürün doğup gelişmesini sağlayan öncü unsur mitlerdir ... Türk Mitolojisinden Masallar - 2 - Sacide Fikret Çobanoğlu - Bilge... ... . Ancak Türk mitolojisi çalışmaları maalesef başlangıç aşamasındadır. Sacide Fikret Çobanoğlu. Mitler bir milletin yeryüzünde kendi varlığını idrak edişinin ilk sonuçlarıdır. Bir bakıma bir milletin evren algısı ve o evren içinde kendi varlığının ve değerlerinin ifadesidir mitler. Diğer kategorisinde yer alan Sacide Fikret Çobanoğlu - Türk Mitolojisinden Masallar - 2 kitabı en uygun ve indirimli fiyatla seni bekliyor. Hızlı kar ... Türk Mitolojisinden Masallar - 2 Sözleri ve Alıntıları ... . Diğer kategorisinde yer alan Sacide Fikret Çobanoğlu - Türk Mitolojisinden Masallar - 2 kitabı en uygun ve indirimli fiyatla seni bekliyor. Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet! Türk Mitolojisinden Masallar - 2. Sacide Fikret Çobanoğlu. Bilge Kültür Sanat. 300 milyonluk nüfusa sahip bir milletin mitolojisi; Türk Mitolojisi onun sosyal ve kültürel değerlerinin en temel hazinesidir. Türk Mitolojisinden Masallar - 2 [ Sacide Fikret Çobanoğlu ]. Bilge Kültür Sanat. milyonluk nüfusa sahip bir milletin mitolojisi; Türk Mitolojisi onun sosyal ve kültürel değerlerinin en temel hazinesidir. Ancak Türk mitolojisi çalışmaları maalesef başlangıç aşamasındadır. önemli kaynaklarının başında gelen Türk dünyası destan geleneğinden seçilmiş örnekleri "masal" formatında yeniden üreterek Türk... 135 X 210. Türk Mitolojisinden Masallar 2. Sacide Fikret Çobanoğlu. yaşayan 300 milyonluk nüfusa sahip bir milletin mitolojisi; Türk Mitolojisi onun sosyal ve kültürel değerlerinin en temel hazinesidir. Ancak Türk mitolojisi çalışmaları maalesef başlangıç aşamasındadır. önemli kaynaklarının başında gelen Türk dünyası destan geleneğinden seçilmiş örnekleri masal formatında yeniden üreterek Türk... Ana sayfa/KÜLTÜR/İnanç Kitapları - Mitolojiler/Diğer/Türk Mitolojisinden Masallar - 2 - Sacide Fikret Çobanoğlu - Bi.. Ancak Türk mitolojisi çalışmaları maalesef başlangıç aşamasındadır. 24 TL. Yerli ve millî düşünceyi örgütleyip ilk örüntüleyen böylece bir kültürün doğup gelişmesini sağlayan öncü unsur mitlerdir. Ancak Türk mitolojisi çalışmaları maalesef başlangıç aşamasındadır....