acem2019delhi.com

Mekanikleşen Hayatta İnsan ve Özgürlük Sorunu

Responsive image
İnsanlar makinelerle beraber çalışıyor, mekanik bir şekilde duygularını kontrol ediyor ve bedenlerine mekanik parçalar entegre edebiliyor. Gen manipülasyonu ile daha kusursuz insanların üretebileceğinden, insanlara çeşitli implantlar takılmasıyla daha üstün hale gelebileceklerinden bahsediliyor. Genel olarak yaşananlara bakıldığında “sıradan” insanın sonunun geldiği, yeni bir insanın doğmakta olduğu söyleniyor. Kuşkusuz bu insan, doğal evrimin bir sonucu olarak ortaya çıkmayacak, bir tasarım ürünü olarak insan elinden çıkacaktır. Şimdiden DNA’sı ile oynanmış bebekler hayata dahil olmakta, insanlar teknolojinin yardımı ile bedenlerini şekillendirebilmekte; vücutlarına çipler, protezler, piller vb. mekanik unsurlar yerleştirebilmektedir. İleride bu makineleşmenin boyutları daha da artacaktır. İnsanın makineleşmesine karşılık makineler her geçen gün daha “akıllı” hale geliyor onun insanlaştığından bahsedilebiliyor. Bilgisayarın insanı satranç oyununda yenmesinin ardından insanın makinelere karşı üstünlüğü son derece kuşkulu hale gelmiştir. Şimdilerde insandan kat be kat zeki makinelerin ortaya çıkabileceği öngörülerinde bulunulmaktadır. Tüm bu gelişmelerin insan hayatını, onun temel vasıflarını ve özgürlüğünü ne şekilde etkilediği önemli sorular olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kitapta bu sorular özellikle insan eyleminin niteliği, özerklik, inisiyatif ve sorumluluk kavramları etrafında ele alınmıştır.
YAYIN TARİHİ:
2019-09-16
DOSYA BOYUTU:
5,3
ISBN:
6051963242
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Sebile Başok Diş
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Mekanikleşen Hayatta İnsan ve Özgürlük Sorunu PDF

Mekanikleşen Hayatta İnsan ve Özgürlük Sorunu harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Sebile Başok Diş. Okuyabilirsin Mekanikleşen Hayatta İnsan ve Özgürlük Sorunu sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...n üretebileceğinden, insanlara çeşitli implantlar takılmasıyla daha üstün hale gelebileceklerinden bahsediliyor ... Mekanikleşen Hayatta İnsan ve Özgürlük Sorunu Sebile Başok Diş ... . Şimdilerde insandan kat be kat zeki makinelerin ortaya çıkabileceği öngörülerinde bulunulmaktadır. https://www.kitapsitesi.com/urun/mekaniklesen-hayatta-insan-ve-ozgurluk-sorunu. 10.50 €. Gen manipülasyonu ile daha kusursuz insanların üretebileceğinden, insanlara çeşitli implantlar takılmasıyla daha üstün hale gelebileceklerinden bahsediliyor. Gen manipülasyonu ile daha kusursuz insanların üretebileceğinden, insanlara çeşitli implantlar takılmasıyla d ... Mekanikleşen Hayatta İnsan ve Özgürlük Sorunu - Sebile Başok Diş ... . Gen manipülasyonu ile daha kusursuz insanların üretebileceğinden, insanlara çeşitli implantlar takılmasıyla daha üstün hale gelebileceklerinden bahsediliyor. Sebile Başok Diş tarafından kaleme alınan Mekanikleşen Hayatta İnsan ve Özgürlük Sorunu Pdf Oku isimli 144 sayfadan oluşan kitap; ÇİZGİ KİTABEVİ yayınevinin 16/9/2019 Pazartesi tarihinde ve 1... Gen manipülasyonu ile daha kusursuz insanların üretebileceğinden, insanlara çeşitli implantlar t. Yorum Yap. Benzer Kitaplar. Mekanikleşen Hayatta İnsan ve Özgürlük Sorunu....