acem2019delhi.com

Tembel Hayvanın Hızlı Macerası

Responsive image
Ormanın sakladıkları bir bir açığa çıkıyor...Tembel Hayvanın Hızlı Macerası, “Küçük Yıldızlar - İlk Okuma Kitaplığı” serisindeki yerini alıyor.“Okuma Seviyesi 3” olarak sınıflandırılan bu merak uyandırıcı öykü, 7 yaş ve üzerindeki öğrencileri, doğanın kucağında, hem gizemli hem de bilgilendirici bir okuma serüvenine davet ediyor.Doğal yaşamdan uzakta büyüyen kentli çocukları, dünyanın en büyük yağmur ormanlarında geçen heyecan verici bir kurtarma operasyonuna ortak eden Tembel Hayvanın Hızlı Macerası, farklı kültürlerden gelen iki gözü pek çocuğun hızla gelişen dostluğunu ve dayanışmasını gözler önüne seriyor, sorunlara karşı sağduyulu ve çözüm odaklı davranmanın önemine vurgu yapıyor.Sekiz yaşındaki Ekin, yaz tatilini tembel hayvanlar üzerine araştırma yapan babasının yanında, Amazon ormanlarında geçirecektir. Göğü delen görkemli ağaçları, doğal yaşamın dengesini korumaya yardımcı olan irili ufaklı hayvanlarıyla dünya oksijeninin yüzde 20'sini karşılayan bu bereketli ormanlar aynı zamanda pek çok farklı kabilenin de yuvasıdır. Ekin, Güney Amerika'ya doğru çıktığı bu yolculukta en çok tembel hayvanları yakından görme fırsatına erişeceği için sevinse de, kalbinde nice gizemli sır saklayan bu devasa yağmur ormanlarının ona vadettiği benzersiz keşifler için de ayrıca çok heyecanlıdır. Tatil boyunca, her sabah yeni bir maceraya uyanan Ekin, Amami Kabilesi üyelerinden olan arkadaşı Hioto ile sık sık ormanın farklı bir köşesini keşfe dalar. Bu gezintilerden birinde şüpheli bir durumla karşılaşan iki arkadaş, çok geçmeden tehlikeli bir sarmalın içine çekilirler... Yaban hayvan avcılığını sayfalarına taşıyan ilginç öyküsüyle, tabiatın dengesini yitirmemek adına doğayı ve doğal olanı korumanın gerekliliğine değinen bu serüven dolu kitap, bitkileri ve hayvanları kendi habitatlarından koparmanın yaratacağı olumsuzluklara yönelik farkındalık kazandırıyor.Tembel Hayvanın Hızlı Macerası, son bölümünde yer verdiği sözlük ve soru sayfalarıyla, okurlarının kelime dağarcığını zenginleştiriyor, okuduklarını daha iyi anlamalarına ve pekiştirmelerine olanak sağlıyor. 
YAYIN TARİHİ:
2020-02-11
DOSYA BOYUTU:
3,3
ISBN:
6052853030
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Katja Königsberg
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Tembel Hayvanın Hızlı Macerası PDF

Tembel Hayvanın Hızlı Macerası harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Katja Königsberg. Okuyabilirsin Tembel Hayvanın Hızlı Macerası sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...el Hayvanın Hızlı Macerası, ''Küçük Yıldızlar - İlk Okuma Kitaplığı'' serisindeki yerini alıyor ... Tembel Hayvanın Hızlı Macerası Katja Königsberg ... . Sekiz yaşındaki Ekin, yaz tatilini tembel hayvanlar üzerine araştırma yapan babasının yanında... 12.41 TL. Ormanın sakladıkları bir bir açığa çıkıyor... Tembel Hayvanın Hızlı Macerası, "Küçük Yıldızlar - İlk Okuma Kitaplığı" serisindeki yerini alıyor. Tembel Hayvanın Hızlı Macerası, ''Küçük Yıldızlar - İlk Okuma Kitaplığı'' serisindeki yerini alıyor. Ekin, Güney Amerika'ya doğru çıktığı bu yolculukta en çok tembel hayvanları yakından görme... Ü ... Tembel Hayvanın Hızlı Macerası ... . Ekin, Güney Amerika'ya doğru çıktığı bu yolculukta en çok tembel hayvanları yakından görme... Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi. Anasayfa. Tembel Hayvanın Hızlı Macerası-Okuma Seviyesi 3. İNDİRİM %30. Sepete Ekle. Yalnız Kurt ile Vızvız Denizaltı Macerası. 14.25 TL. Tembel Hayvanın Hızlı Macerası, ''Küçük Yıldızlar - İlk Okuma Kitaplığı'' serisindeki yerini alıyor. ''Okuma Seviyesi 3'' olarak sınıflandırılan bu merak uyandırıcı öykü, 7 yaş ve üzerindeki... Tembel Hayvanın Hızlı Macerası, ''Küçük Yıldızlar - İlk Okuma Kitaplığı'' serisin...