acem2019delhi.com

Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın Füreya Koral

Responsive image
Füreya Koral, Türkiye’nin ilk çağdaş seramik sanatçısı. Sanatında öncü, yenilikçi bir isim. Sanat aşkı ve yaşam mücadelesi dolu hayatı ise yakın tarihimizin en ilham verici hikâyelerinden birini anlatıyor.Füreya, Osmanlı’dan Cumhuriyet’e geçişin tam arifesinde Büyükada’da sanatla iç içe doğup büyür. Hem Doğu hem Batı kültürünün içinde yaşar. Felsefe eğitimi, keman dersleri derken Füreya’ya verem teşhisi konur. Bu zor hastalığın pençesinden kurtulmaya çalışırken seramik, hastalığının ilacı olur. Engellere aldırmadan 40 yaşında başladığı seramikte 40. sanat yılını doldurur. Toprak Füreya’nın elinde can bulur. Tabaklar, kâseler, fincanlar ve vazolar müzelerden çıkıp evlere, masalara hayatın içine girmeye başlar. Füreya’nın anlayışında sanat dört duvar arasında hapsolmaktan kurtulur, sokaklara karışır.Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın, işte bu cesur, çalışkan ve her daim soran, sorgulayan, yenilikçi kadının öyküsünü anlatıyor.
YAYIN TARİHİ:
2020-01-03
DOSYA BOYUTU:
5,83
ISBN:
6053748373
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Nacide Berber
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın Füreya Koral PDF

Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın Füreya Koral harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Nacide Berber. Okuyabilirsin Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın Füreya Koral sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...acide Berber. Füreya Koral, Türkiye'nin ilk çağdaş seramik sanatçısı ... Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın Füreya Koral ... . Sanatında öncü, yenilikçi bir isim. Sanat aşkı ve yaşam mücadelesi dolu hayatı ise yakın tarihimizin en ilham verici hikâyelerinden... Füreya Koral Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın Nacide Berber Final Kültür Sanat Yayınları 9786053748373 Massimo Limoncelli. Nacide Berber. Füreya Koral, Türkiye'nin ilk çağdaş seramik sanatçısı. Sanatında öncü, yenilikçi bir isim. Sanat aşkı ve yaşam mücadelesi ... Füreya Koral Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın ... . Sanatında öncü, yenilikçi bir isim. Sanat aşkı ve yaşam mücadelesi dolu hayatı ise yakın tarihimizin en ilham verici hikâyelerinden... Füreya Kora...