acem2019delhi.com

Birinci Dünya Savaşı’nda Filistin-Suriye Cephesinin Çöküşü

Responsive image
Bu kitap, Filistin-Suriye Cephesi’nde Mersinli Cemal Paşa’nın yaveri olarak görev yapan Yüzbaşı Cevat Rifat Beyin Tasvir-i Efkar gazetesinde 23 Kasım-17 Aralık 1918’de yayımlanan “Suriye Hezimeti Feci’ası ve Sebebleri” adlı tefrikayı konu almaktadır. Kitap, iki bölüm ve bir tefrikadan oluşmaktadır. Birinci bölümde, Cevat Rifat Beyle Mustafa Kemal Paşaarasında patlak veren polemiğin ayrıntılı hikayesine yer verilmiştir. Bu bölümde tarafların açıklamaları olduğu gibi verilerek okuyucuya kendi yargısını oluşturma fırsatı sağlanmıştır. İkinci bölümde, Türk ordusunun Mısır, Hicaz ve Filistin-Suriye Cephelerinde verdiği mücadeleye yer verilmiştir. Böylelikle, okuyucunun tefrikada verilen bilgileri anlama ve yorumlama imkanı güçlendirilmiştir. Üçüncü Bölümde Cevat Rifat Beyin sözü edilen tefrikası, müellifinin kaleminden olduğu gibi yer almıştır. Metinde anlaşılması güç bazı kelimelerin köşeli parantez içinde günümüz anlamları verilmiştir. Kitabın sonuna, tefrikanın Osmanlıca aslını gösteren bölüm fotoğrafları ilave edilmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2019-06-18
DOSYA BOYUTU:
8,55
ISBN:
6058070615
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Celil Bozkurt
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Birinci Dünya Savaşı’nda Filistin-Suriye Cephesinin Çöküşü PDF

Birinci Dünya Savaşı’nda Filistin-Suriye Cephesinin Çöküşü harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Celil Bozkurt. Okuyabilirsin Birinci Dünya Savaşı’nda Filistin-Suriye Cephesinin Çöküşü sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... Bozkurt / Altınordu Yayınları. 12.64 TL ... Birinci Dünya Savaşı'nda Filistin-Suriye Cephesinin Çöküşü - Celil... ... . Bu kitap, Filistin-Suriye Cephesi'nde Mersinli Cemal Paşa'nın yaveri olarak görev yapan Yüzbaşı Cevat Rifat Beyin Tasvir-i Efkar gazetesinde 23 Kasım-17 Aralık 1918'de yayımlanan... 11.20 TL. Bu kitap, Filistin-Suriye Cephesi'nde Mersinli Cemal Paşa'nın yaveri olarak görev yapan Yüzbaşı Cevat Rifat Beyin Tasvir-i Efkar gazetesinde 23 Kasım-17 Aralık 1918'de yayımlanan... Ürün Bilgisi. Bu kitap, Filistin-Suri ... PDF I. Dünya Savaşı'NDA Filistin Suriye ... ... Ürün Bilgisi. Bu kitap, Filistin-Suriye Cephesi'nde Mersinli Cemal Paşa'nın yaveri olarak görev yapan Yüzbaşı Cevat Rifat Beyin Tasvir-i Efkar gazetesinde 23 Kasım-17 Aralık 1918'de yayımlanan "Suriye... : 9786058070615. Özellik. : Birinci Baskı. Durum. : Yeni. İkinci bölümde, Türk ordusunun Mısır, Hicaz ve Filistin-Suriye Cephelerinde verdiği mücadeleye yer verilmiştir. 12 TL. Bu kitap, Filistin-Suriye Cephesi'nde Mersinli Cemal Paşa'nın yaveri olarak görev yapan Yüzbaşı Cevat Rifat Beyin Tasvir-i Efkar gazetesinde 23 Kasım-17 Aralık 1918'de yayımlanan "Suriye... İnceleme-Araştırma kategorisinde yer alan ve son zamanlarda yüzlerce kişi tarafından aratılan eserin ismi Birinci Dünya Savaşı'nda Filistin-Suriye Cephesinin Çöküşü 'dir. 11.20 TL. Bu kitap, Filistin-Suriye Cephesi'nde Mersinli Cemal Paşa'nın yaveri olarak görev yapan Yüzbaşı Cevat Rifat Beyin Tasvir-i Efkar gazetesinde 23 Kasım-17 Aralık 1918'de yayımlanan... ...Dünya Savaşı'nda Filistin-Suriye Cephesinin Çöküşü - Altınordu Yayınları - 9786058070615 - Celil Bozkurt - - Bu Suriye Hezimeti Feciası ve Sebebleri Dördüncü Ordu Yaveri Yüzbaşı Cevat Rifat Bey. 12 TL. Bu kitap, Filistin-Suriye Cephesi'nde Mersinli Cemal Paşa'nın yaveri olarak görev yapan Yüzbaşı Cevat Rifat Beyin Tasvir-i Efkar gazetesinde 23 Kasım-17 Aralık 1918'de yayımlanan "Suriye... 12.16 TL. Bu kitap, Filistin-Suriye Cephesi'nde Mersinli Cemal Paşa'nın yaveri olarak görev yapan Yüzbaşı Cevat Rifat Beyin Tasvir-i Efkar gazetesinde 23 Kasım-17 Aralık 1918'de yayımlanan... Alış-Veriş Listeme Ekle. Birinci Dünya Savaşı'nda Filistin Suriye Cephesinin Çöküşü. Kitap iki bölüm ve bir tefrikadan oluşmaktadır. Birinci bölümde Cevat Rifat Beyle Mustafa Kemal Paşa......