acem2019delhi.com

Gençler İçin FelsefeMetinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme Çalışmaları

Responsive image
Felsefeye ilgi duyan, ama okumaya nereden başlayacağını bilemeyen gençler,felsefe öğretmenlerinden “felsefeye giriş” reçeteleri isterler. Bu isteğe tatminkâr bir yanıt vermek çok zordur. Herkes için geçerli, tek bir reçete yoktur çünkü... Felsefe tarihini okumakla işe başlamaksa, acemi şoförün birdenbire otoyola çıkmasına benzer. Yani meraklı genci baştan zora sokar.Felsefe problemlerine yaklaşmanın en elverişli yollarından biri uygun yazınsal metinlerle işe başlamaktır. Nitekim edebiyat-felsefe ilişkisinin pek çok filozofta çok sıkı olduğunu görürüz. Bilindiği gibi metin inceleme; edebiyat ve felsefe eğitiminin ortak uğraşıdır. Sanatsal metinleri çözümleyerek işe başlamak, felsefe metinlerini çözümlemeye öncülük eder. “Gençler İçin Felsefe” disiplinin temelinde yatan anlayış da budur.Bu kitap, odaklandığımız bir konu bağlamında seçilmişfelsefî metinleri grup çalışmalarıyla inceleyerekfelsefe eğitimiyapmayıönermektedir. Sınıf içi diyalogları ve tartışmaları yüreklendirmeyi, dolayısıyla “felsefe öğretmeyi” değil, felsefe yapmayı amaçlayan bu metinlerin, felsefeye başlayan gençlerin ilgisini çekeceğini umuyorum.
YAYIN TARİHİ:
2019-12-19
DOSYA BOYUTU:
11,80
ISBN:
6059646628
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Nuran Direk
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Gençler İçin FelsefeMetinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme Çalışmaları PDF

Gençler İçin FelsefeMetinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme Çalışmaları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Nuran Direk. Okuyabilirsin Gençler İçin FelsefeMetinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme Çalışmaları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ış da budur. Sanatsal metinleri çözümleyerek işe başlamak, felsefe metinlerini çözümlemeye öncülük eder ... Gençler İçin Felsefe Metinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme... ... . Gençler İçin Felsefe disiplinin temelinde yatan anlayış da budur. Yazar. : Nuran Direk. Gençler İçin Felsefe/Metinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme Çalışmaları. Felsefe tarihini okumakla işe başlamaksa, acemi şoförün birdenbire otoyola çıkmasına benzer. Gençler İçin Felsefe, Nuran Direk, Pan Yayıncılık. Konusu, yorumları ve özetini oku, satın al ISBN 9786059646628. Gençler İçin Felsefe. Metinlerle Eleştirel O ... Gençler İçin Felsefe/Metinlerle Eleştirel Okuma Ve Düşünme Fiyatı ... . Konusu, yorumları ve özetini oku, satın al ISBN 9786059646628. Gençler İçin Felsefe. Metinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme Çalışmaları. Gençler İçin Felsefe Metinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme Çalışmaları. Felsefe tarihini okumakla işe başlamaksa acemi şoförün birdenbire otoyola çıkmasına benzer. 28.80 TL. Sanatsal metinleri çözümleyerek işe başlamak, felsefe metinlerini çözümlemeye öncülük eder. "Gençler İçin Felsefe" disiplinin temelinde yatan anlayış da budur. Gençler İçin Felsefe Metinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme Çalışmaları. Pan Yayıncılık. 28.80. Felsefe tarihini okumakla işe başlamaksa, acemi şoförün birdenbire otoyola çıkmasına benzer. Yazar. : Nuran Direk. Gençler İçin Felsefe/Metinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme Çalışmaları. Felsefe tarihini okumakla işe başlamaksa, acemi şoförün birdenbire otoyola çıkmasına benzer. "Gençler İçin Felsefe" disiplinin temelinde yatan anlayış da budur. elestirel-okuma-ve-dusunme-calismalari/525718.html">