acem2019delhi.com

Cro Magnon

Responsive image
Karla kaplı bir dünyada keskin zekâları sayesinde hayatta kaldılar. Boylarından büyük hayvanları avladılar, bazen de onlara yem oldular. Meşalelerin titrek ışığı altında mağara duvarlarına bizon, geyik, mamut resimleri çizdiler. Bu resimler bugün bile hayranlık uyandırıyor. Yonttukları heykelciklere şaşkınlıkla bakıyoruz. Yaptıkları alet ve silahların arkasında yatan teknolojik akıl bizi etkiliyor. Arkeologlar onlara Cro-Magnon diyor. Onlar yaklaşık 40.000 yıl önce Avrupa’nın çeşitli yerlerinde yaşamaya başlayan, anatomik olarak ilk modern insanlar, Avrupa’nın ilk sakinleri. Yırtıcılarla, rakip bir tür olan Neandertallerle ve çok sert iklim koşullarıyla girdikleri mücadeleden galip çıktılar. Brian Fagan bu ilk Avrupa kültürünün Afrika’dan neler getirdiğini, Avrupa’da hangi gelişmeleri kaydettiklerini ve içinde yaşadıkları Buzul Çağı ikliminin bu kültürün gelişimi üzerindeki etkilerini yalın bir dille açıklıyor.
YAYIN TARİHİ:
2019-07-30
DOSYA BOYUTU:
7,78
ISBN:
6050207361
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Brian Fagan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Cro Magnon PDF

Cro Magnon harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Brian Fagan. Okuyabilirsin Cro Magnon sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...r. ...dolayı bu insanların törensel bir biçimde gömüldükleri anlaşılmıştır ... Safkan Cro Magnon'muşuz - Evrim Teorisi Online ... . aynı zamanda mağara içinde bulunan işlenmiş kemik, taş ve boynuz örnekleri cro-magnon insanlarının el işçiliğinin gelişkin olduğu. Cro-Magnon insanının özellikleri, örnekleri, tarihi, hakkında bilgi. Fransa'da Vezere Vadisi'ndeki mağaralarda rastlandı; bulunan örnekler, bulunduğu mağara adıyla Cro-Magnon diye anıldı. Araştırmalara göre, Neandertaller ile Fransa'da bulundukları mağaranın adıyla ... Cro-Magnon - Ekşi Sözlük ... . Araştırmalara göre, Neandertaller ile Fransa'da bulundukları mağaranın adıyla "Cro Magnon Adamı"nın soylarının, 500.000 ile 600.000 yıl önce yaşamış bir ortak atadan ayrıldığı düşünülüyor. Bu terimlerin hepsiyle alaklı az çok bilgim var fakat özellikle cr...