acem2019delhi.com

Atatürk'ün Dervişleri

Responsive image
Türk Kurtuluş Savaşı, “Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran Türkiye halkının” yani Türk milletinin ortak başarısıdır. Tarihi bir gerçeklik olarak bunu kalın harflerle ifade etmekgerekir. Kurtuluş Savaşımızın farklı inançlar veya etnik gruplar özelinde irdelenmesi, birçoğumuza rahatsız edici gelebilir. Ancak tarih bir bilimdir ve bizim boş bıraktığımız her alan başkaları tarafından doldurulur, hatta istismar edilir. Bunu da başka bir gerçeklik olarak ifade etmek durumundayız.Günümüze değin Alevîlerin Kurtuluş Savaşındaki rolü veya Atatürk ile ilişkileri hakkında bazı çalışmalar yapılmıştır. Bunların birkaçını istisna tutarsak, neredeyse tamamı Alevîçevreler tarafından kaleme alınmıştır. Bütün bu çalışmalara rağmen, Alevîlerin Kurtuluş Savaşında oynadıkları rol, yeterli düzeyde açıklanamamıştır. Ancak bundan daha büyük bir sorun vardır: Alevîler ile Atatürk arasındaki ilişkinin tarifi birçok kesim tarafından sağlıklışekilde izah edilememiştir.Bu çalışmanın iki amacı vardır: Birincisi, Alevîlerin Kurtuluş Savaşındaki rolünü yeterli düzeyde açıklamak, ikincisi ise Alevîlerin Atatürk algısına sağlıklı bir temelde izahgetirmektir.
YAYIN TARİHİ:
2020-03-04
DOSYA BOYUTU:
11,9
ISBN:
6057907356
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ali Rıza Özdemir
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Atatürk'ün Dervişleri PDF

Atatürk'ün Dervişleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ali Rıza Özdemir. Okuyabilirsin Atatürk'ün Dervişleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...rk Kurtuluş Savaşı, *Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran Türkiye halkının* yani Türk milletinin ortak başarısıdır ... The Yenge | İkinci Atatürk Teşebbüsü: Gizli Yahudi Kemal Derviş ve... ... . Tarihi bir gerçeklik olarak bunu kalın harflerle ifade etmek gerekir. Atatürk'ün Dervişleri. 19,50 TL. Sepete Ekle. Atatürk'ün Dervişleri. Ali Rıza Özdemir. HAVALE :19,31 TL %1 EFT İndirimi. Atatürk'ün Dervişleri - Ali Rıza Özdemir hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Ürün Sepetinize Eklendi! Atatürk'ün Dervişleri. "Efendiler ve ey ulus; biliniz ki, Türkiye Cumhur ... Atatürkün Dervişleri ... .com'dan satın alın! Ürün Sepetinize Eklendi! Atatürk'ün Dervişleri. "Efendiler ve ey ulus; biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ülkesi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat uygarlık tarikatıdır." M. Kemal ATATÜRK. AKP liler : Atatürkçü müsünüz?? bir m. kemal sözü. aslı şöyledir: "türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. en doğru, en...