acem2019delhi.com

Çağının Çocuğu

Responsive image
Ünlü Alman yazar Thomas Mann’ın büyük oğlu Klaus Mann, çocukluğuna ve ilk gençlik yıllarına ait anılarını içeren Çağının Çocuğu’nu 1932 yılında henüz 26 yaşındayken yazmıştır. I. Dünya Savaşı esnasında ve sonrasında Almanya’da var olan sanat çevreleri, sanatçılar, oyunlar ve tiyatrocular, önemli yazarlar ve birbirleriyle olan ilişkileri gibi konuların ele alındığı kitapta Avrupa’nın en ücra köşelerine bile sirayet eden ağır buhranın izleri takip edilebiliyor. Babası Thomas Mann ve kendi ailesine karşı samimi eleştirilerine de yer veren Klaus Mann, bu kitabıyla yaşadığı dönemin önemli bir panoramasını çiziyor. 1933’te Nazilerin iktidara gelmesiyle Almanya’da daha fazla kalamayan ve hayatını bazen sürgünde bazen de savaş alanlarında zorluklarla idame ettirmek zorunda kalan yazar, hem ekonomik hem de kendi kişisel problemlerinin baskısı altında hayatına trajik bir şekilde son vermiştir. Bugün, yine dünyanın dört bir yanında herkesin derinden hissettiği ağır krizi anlamak için Klaus Mann’ın çağına tuttuğu aynaya dikkat kesilmek gerekiyor.
YAYIN TARİHİ:
2020-03-04
DOSYA BOYUTU:
4,62
ISBN:
605800163
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Klaus Mann
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Çağının Çocuğu PDF

Çağının Çocuğu harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Klaus Mann. Okuyabilirsin Çağının Çocuğu sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...yle yaşadığım anlar 🙂 Zaman sonsuzmuş gibi, koşulsuz sevgi içinde evrenle birmiş gibi 🙂 ... Çağının Çocuğu - Kitap Haberleri - Radikal ... . caginin cocugu - arama sonuçları. 10 20 30 40 50 100. Yeniden eskiye Eskiden yeniye İsme göre artan (A->Z) İsme göre azalan (Z->A) Fiyata göre azalan Fiyata %20. Çağının Çocuğu. Klaus Mann. Çağının Çocuğu (9786058001633). Marka : Klaus Mann. Thomas Mann'ın büyük oğlu Klaus Mann, çocukluğuna ve ilk gençlik yıllarına ait anılarını içeren Çağının Çucuğu'nu 1932 yılında henüz 26... Ünlü Alman yazar Thomas Mann'ın büyük oğlu olan Klaus Mann anılarının ilk bölümünü o ... Çağının Çocuğu - Klaus Mann ... ... Ünlü Alman yazar Thomas Mann'ın büyük oğlu olan Klaus Mann anılarının ilk bölümünü oluşturan Çağının Çocuğu'nu 1932 yılında 26 yaşındayken kaleme aldı. Roman kahramanlarından sekiz numaralı dâhi çocuğu, annesini ve ileri görüşlü başkanı tanıtınız. Sekiz numaralı dâhi: Romandaki 1000 dâhiden biri. Çok zeki bir fizikçi. Fizik adına da birçok şey yapmıştır. Çağının Çocuğu hakkında şeyma emine tarafından yazılan gönderiler. Demek ki… *Çağının Çocuğu, Sf 251 **Klaus Mann'ı Hatırlamak (Önsöz). Şeyma Emine Tamer. GENEL PSİKOLOJİK SORUNLAR 1- ZEKA SORUNLARI: Çocukların zeka ve mental kapasiteleri, doğumdan itibaren belli bir yaşa kadar devamlı gelişme sürecindedir. Çocuklarda meydana gelen......