acem2019delhi.com

Bir Kadının Yaşamından 24 Saat

Responsive image
“Bütün yalnızlar gibi özgür ve bütün özgürler gibi yalnızız.” Savaşın doğurduğu ve yaşamına son vermesine neden olduğu usta kalem Stefan Zweig, 1927 yılında yazdığı Bir Kadının Yaşamından 24 Saat adlı hikâyesinde, sıradan ve tekdüze bir hayatın kırılganlığını işliyor. Evli, çocuklu ve saygın bir kadın olan Henriette, kaldığı otelde sadece birkaç gün önce tanışmış olduğu bir Fransız’la birlikte kaçmaya karar verir. Olayın yarattığı spekülasyon ve kınama dolu sohbetler, otel sakinlerinden Bayan C.’nin de uzun zaman önce başından geçen bir hikayenin ilk defa dile getirilmesine zemin hazırlayacaktır. İlk cümleden itibaren insanı içine çeken bu hikâyede tutkuyu, hayal kırıklığını, ümidi, ümitsizliği, yüzleşmeyi ve daha nice hissi yaşatırken Zweig, okura içten içe şu soruyu sordurur: “O kadının yerinde ben olsaydım, ne yapardım?”
YAYIN TARİHİ:
2020-04-02
DOSYA BOYUTU:
6,72
ISBN:
6057672568
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Stefan Zweig
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Bir Kadının Yaşamından 24 Saat PDF

Bir Kadının Yaşamından 24 Saat harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Stefan Zweig. Okuyabilirsin Bir Kadının Yaşamından 24 Saat sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...te çıkan Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat adlı kitabı, altmış yedi ... Stefan Zweig - Bir Kadının Yaşamından 24 Saat « Kitap Özetleri... ... ... gönderen Yusuftosun5183 24.04.2020. Yorum eklemek için Giriş yap. Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat'i okuduğumda, her satırda yaşattığı yoğun duygu aktarımından son derece etkilendim. ...kadının yaşamını bütünüyle değiştiren yirmi dört saatlik deneyimi, kadının yaşadığı ruhsal gelgitleri ve değişimleri merkeze alarak anlatır. Bir Kadının Yaşamından 24 saat, çoğumuzun hikâyesidir. ...karar verir kahr ... Bir Kadının Yaşamından 24 Saat - Ekşi Sözlük ... . Bir Kadının Yaşamından 24 saat, çoğumuzun hikâyesidir. ...karar verir kahramanımıza: Yaşamından yirmi dört saat götüren, yirmi dört yıldır hiç aklından çıkmayan… Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu - Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu. "Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat" 5 Stefan Zweig sesli kitap Dünya Klasikleri Mustafa BİR KADININ YAŞAMINDAN 24 SAAT - Stefan Zweig (Sesli Kitap Tek Parça) (Şevval Dayan)... MERHABALAR; Kitap blogları arasında esmekte olan Stefan Zweig rüzgarına ben de katılmasam olmazdı. Her ne kadar şu aralar İş Bankası Kültür Yayınları'na ait Zweig kitapları revaçta olsa da ben... Bir Kadının Yaşamından 24 Saat'i bitireli hemen hemen on dakika falan olmuştur. Kitapta -yine adı her şeyi anlatıyor aslında- bir kadının hayatının yirmi dört saatine konuk oluyoruz. Ana Sayfa Edebiyat Bir Kadının Yaşamından 24 Saat - Stefan Zweig. Bir gün önce ise otelde fevkalade bir skandal patlak vermişti. Öğle treniyle saat on ikiyi yirmi geçe (zamanı tam olarak... Bu kitabında 2 hikaye birden yer alıyor. "Bir Kadının Yaşamından 24 Saat" i çok beğendim. Her zaman ki gibi Zweig hikayeyi kısa tutmuş ve yine bir karakterine öyküsünü kendi ağzından anlattırmış. Aşk mı mantık mı? Kiminiz aşk diyordur, kiminiz mantık… Mantık diyenlerin önünde saygıyla eğ...