acem2019delhi.com

Balodan Sonra

Responsive image
Tolstoy’un, yaşamının son dönemecinde, 20. yüzyılda yazdığı hikâyeleri iki kitapta derlemeye karar verdik. Bunların bir kısmı Türkçede ilk defa yayınlanıyor. Elinizdeki,ilk kitap. Artık ihtiyar bir adam olan, yeni bir Hıristiyanlığın havariliğine soyunup kiliseden aforoz edilen büyük yazarın bu iki kitapta bulacağınız hikâyelerinin tümü de sizi kapıverecek; ama ben burada onlardan birine, “Tanrısal Olan ve İnsani Olan”a dikkat çekmek istiyorum. Yaşınız,hayat tecrübeleriniz ne olursa olsun, şüphesiz, diğer hikâyeler gibi bu da kanatlandıracak zihninizi ve Tolstoy’un tartıştırmak istediklerini tartışırken bulacaksınız kendinizi; ama içinizden kimileri, sadece tartışmakla kalmayacak: bu hikâyede kendini bulacak, loş ve rutubetli hücrelerdeki yalnızlığını, hayatla bağının bir pamuk ipliğinden daha zayıf olduğunu hissettiği anları hatırlayacak, yitip giden dostları düşecek aklına, onların her birinde bir Svetlogub, bir Mejenetskiy bulacak ve şaşıracak: yüzyıldan fazla geçmiş ya üzerinden, nasıl oldu da beni, benim dostlarımı, onların yitişini böyle sarsıcı, sancılı anlattı Tolstoy? Nasıl bir peygamber öngörüsüdür bu ve belki de daha önemlisi, neden aynı yok oluşlar tekrarlanıp duruyor şu yeryüzünde?
YAYIN TARİHİ:
2019-07-02
DOSYA BOYUTU:
3,84
ISBN:
6055819750
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Lev N. Tolstoy
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Balodan Sonra PDF

Balodan Sonra harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Lev N. Tolstoy. Okuyabilirsin Balodan Sonra sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...de bedava oynayabileceğiniz eğlenceli bir oyundur ... Balodan Sonra Aleksey Nikolayeviç Tolstoy ... . Bu oyun Giysi Giydirme Oyunları kategorisinde yer alır. Tiffany ve sınıf arkadaşları balodan sonra bir parti yapacaklar. balodan sonra. şükela: tümü | bugün. 1903'te yazılmış, tolstoy'un ölümünden sonra 1911'de yayınlanmıştır. iş bankası tarafından basılan üç ölüm adlı kitabın içinde yer alır. tesadüfün aşk ve... Lev N. Tolstoy. Tolstoy'un, yaşamının son d ... Balodan Sonra - Ekşi Sözlük ... ... Lev N. Tolstoy. Tolstoy'un, yaşamının son dönemecinde, 20. yüzyılda yazdığı hikâyeleri iki kitapta derlemeye karar verdik. Bunların bir kısmı T...