acem2019delhi.com

Türk Halk Müziğinde Enstrümantal (Sözsüz) Türler

Responsive image
Bu çalışma, Türk halk müziğinde öne çıkan enstrümantal halk ezgilerindeki çeşitli müzikal özelliklerin tespiti/tasnifine odaklanmaktadır. Çalışmada, genellikle Türk halk oyunlarına eşliklerde icra edilen ayrıca Türk halk çalgıları için de çok önemli bir yere sahip olan -öne çıkan- dokuz farklı enstrümantal tür çeşitli açılardan incelenmiş ve bu türlerdeki müzikal özellikler ayrıntılı bir şekilde sunulmuştur.
YAYIN TARİHİ:
2020-04-08
DOSYA BOYUTU:
7,90
ISBN:
6257957885
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Sinan Haşhaş
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türk Halk Müziğinde Enstrümantal (Sözsüz) Türler PDF

Türk Halk Müziğinde Enstrümantal (Sözsüz) Türler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Sinan Haşhaş. Okuyabilirsin Türk Halk Müziğinde Enstrümantal (Sözsüz) Türler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...r alan iki büyük formu şu şekilde ele almak olan kırık havalar yalnızca sözlü ezgileri değil sözsüz (enstrümantal) ezgi türlerini de kapsamı içine alır ... Türk halk müziği ... . ...sözsüz müzik, new age, arkaplan müziği, dünya müzikleri, dinle, enstrümantal, online dinle, seçki, fusion, instrumental music, turkish instrumental music, music on demand, derleme, sözsüz şarkılar. Sinan Haşhaş. Bu çalışma, Türk halk müziğinde öne çıkan enstrümantal halk ezgilerindeki çeşitli müzikal özelliklerin tespiti/tasnifine odaklanmaktadır. Bu çalışma, Türk halk müziğinde öne çıkan enstrümantal halk ezgilerindeki çeşitli müzikal özelliklerin tespiti/tasnifine odaklanmaktadır. Zira türler ... Türk Halk Müziğinde Enstrümantal (Sözsüz) Türler Sözleri ve Alıntıları ... . Bu çalışma, Türk halk müziğinde öne çıkan enstrümantal halk ezgilerindeki çeşitli müzikal özelliklerin tespiti/tasnifine odaklanmaktadır. Zira türler formları belirleyen temel öğelerdir. Tüm bunların ışığı altında Türk halk müziğinde yer alan iki büyük formu şu şekilde ele almak mümkündür. sözlü ezgileri değil sözsüz (enstrümantal) ezgi türlerini de kapsamı içine alır. Sözlü müzik, bütün türleriyle halk türkülerini, sözsüz müzik ise halk oyunlarının ezgilerini kapsar. Türk Halk Müziğinde aranan özellikleri Nida Tüfekçi şöyle sıralamıştır 25.20 TL. Bu çalışma, Türk halk müziğinde öne çıkan enstrümantal halk ezgilerindeki çeşitli müzikal özelliklerin tespiti/tasnifine odaklanmaktadır. Türk Halk Müziğinde Enstrümantal (Sözsüz) Türler [ Sinan Haşhaş ]. Efe Akademi Yayınları. Fiyat:28,...