acem2019delhi.com

Deli Dumrul

Responsive image
Dünyaca üne sahip Küçük Kara Balık’ın yazarı Samed Behrengi’ninDeli Dumrul adlı bu kitabını, yazarın hemşerisi, uzman eczacı, dilbilimci, bilim tarihi ve felsefesidoktoru Anooshirvan Miandji Farsça orijinal baskısından dilimize çevirdi; Abdullah Sarışen resimledi.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-21
DOSYA BOYUTU:
11,90
ISBN:
9752208674
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Samed Behrengi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Deli Dumrul PDF

Deli Dumrul harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Samed Behrengi. Okuyabilirsin Deli Dumrul sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...zerine köprü yaptırmış, geçenden otuz akçe, geçmeyenden de kırk akçe alıyordu ... Deli Dumrul 1: Kurtlar Kuşlar Aleminde | Full İzle, Hd İzle, 720P İzle... ... . Deli Dumrul adlı genç kuru bir çayın üzerine köprü yaptırır ve gelip geçenden haraç alır. Köprünün yanında bir er ölür. Deli Dumrul da Allah'a yakarır, yiğidin canını geri alacağım der. Özet ve Detaylar. Deli Dumrul'un hikayesini anlatan filmde Dumrul, kalbi aşkın ateşiyle yanmakta olan bir adamdır. Aşkı uğruna Azrail'e ve deniz korsanlarına kafa tutar. Deli Dumrul 2017 Filmi izle ... Deli Dumrul Kimdir? » Bilgiustam ... . Aşkı uğruna Azrail'e ve deniz korsanlarına kafa tutar. Deli Dumrul 2017 Filmi izle Full HD. Etiketler : Yorum Yap. Komedi. Yıldız: Şahin Irmak, Eda Ece, Cengiz Bozkurt vb. Duha Oğlu Deli Dumrul (Şahin Irmak) ile korsanlık yapan Aksak'ın (Necip Memili) aynı kıza aşık olmaları sonrasında yaşadıkları mücadeleler... Oğuz ilinde Duha Koca Oğlu Deli Dumrul derler bir er vardı. Suyu akmayan kuru bir çayın üstüne köprü yaptıran Deli Dumrul, geçenden otuz üç akçe, geçmeyenden döve döve kırk akçe alırdı. Meğer hanım, Oğuz'da Duha Koca oğlu Deli Dumrul derlerdi bir er var idi. Dediler: Hanım, bir güzel yiğidimiz öldü, ona ağlıyoruz dediler. Deli Dumrul der: Bre yiğidinizi kim öldürdü? Deli Dumrul'un kuru çayın üzerine bir köprü yaptırması Deli Dumrul'un köprüden geçenlerden para alması Deli Dumrul'un Azrail'e kafa tutması Dede Korkut Hikayeleri Deli Dumrul izle, Dede Korkut Hikayeleri Deli Dumrul full izle, Dede Korkut Hikayeleri Deli Dumrul hd izle, Aynı kıza aşık olan 2 adam ve bu süreçde yaşanan komik bir... Başkomiser Semih beyde Deli Dumrul İhsan bey ve Alperen'i suçsuz yere hapisaneye atıldıklarını anlayacak ve sırasıyla onları dört duvar arasından kurtaracaktır. Dram, komedi. Yönetmen: Oğuz Yalçın. Yıldız: Atıf Emir Benderlioğlu, Sema Öztürk, Arzu Yanardağ vb. Durul aslında özü sağlam, geleneksel değerlere sahip, milliyetçi, mert, yiğit, yardımsever... DELİ DUMRUL. Yazan: Güngör DİLMEN Yöneten: Sabri ÖZMENER. Dumrul bir çay üzerine bir köprü kurar. Köylüleri köprüden geçmeye zorlar. Dumrul, ona aşık olur. Aşkı için Dede Korkut'a bile karşı gelerek Elif'le evlenir. Dede Korkut, Deli Dumrul'u değiştirir, haksızlıklarla savaşan bir kişiye dönüşmesini sağlar. Deli Dumrul neden var olmuştur ? Deli Dumrul deliydi meliydi ama hikayesi dinlemeye ve izlemeye değen nadir yiğitler...