acem2019delhi.com

Psikopatoloji ve Suç

Responsive image
Psikopatoloji ve Suç, yasal konulara ve sorunlara genel psikolojinin bilgilerini ve ilkelerini uygulamak üzere, hukuk ile psikoloji arasında kurulan ilişkiden doğan adli psikoloji alanına katkı sağlayacak bir kitaptır. Adli psikoloji, son yıllarda hızla gelişmekte olan bir alan olmasına rağmen bu alanda yazılan kitapların sayısı sınırlıdır. Psikopatoloji ve Suç, bu sınırlılığı ortadan kaldıracak kaynaklardan biridir.Kitapta, ruhsal bozuklukların suç ile ilişkisi; adli sistemde bilirkişiliğine başvurulan uzmanlardan olan adli psikologlara, psikiyatristlere, adli süreçlerde görev alan/alacak uzmanlara, cezaevlerinde psikososyal serviste çalışan uzmanlara ve yasa yapıcılara rehber olacak şekilde farklı boyutlarıyla aktarılmıştır. Çeşitli ruhsal bozukluklar; şizofreni, duygudurum bozuklukları, alkol kullanım bozuklukları (alkol/madde bağımlılığı), zihinsel gelişim geriliği, kişilik bozuklukları, demans, epilepsi ve yaşlılık dönemi suç bağlamında ele alınmıştır.Bu kitap; suçlularda ruhsal bozuklukların yaygınlığı, onları tanımlayıcı özellikler, işledikleri suç türleri, cezai sorumlulukları, tedaviler, alınması gereken önlemler gibi konu başlıkları ile önerilerin bulunduğu her zaman başvurulabilecek yeni bir Türkçe kaynak olma özelliği taşımaktadır. 
YAYIN TARİHİ:
2019-11-09
DOSYA BOYUTU:
8,56
ISBN:
6050330427
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Hatice Demirbaş
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Psikopatoloji ve Suç PDF

Psikopatoloji ve Suç harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Hatice Demirbaş. Okuyabilirsin Psikopatoloji ve Suç sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...e Demirbaş. Kargo BEDAVA. Adli psikoloji son yıllarda hızla gelişmekte olan bir alan olmasına rağmen bu alanda yazılan kitapların sayısı sınırlıdır ... Tavsiye Et ... . Psikopatoloji ve Suç bu sınırlılığı ortadan kaldıracak kaynaklardan biridir. 15.12 €. Adli psikoloji, son yıllarda hızla gelişmekte olan bir alan olmasına rağmen bu alanda yazılan kitapların sayısı sınırlıdır. Psikopatoloji ve Suç, bu sınırlılığı ortadan kaldıracak kaynaklardan biridir. Hatice Demirbaş tarafından kaleme alınan Psikopatoloji ve Suç Pdf İndir isimli 410 sayfadan oluşan kitap; NOBEL YAYIN DAĞITIM yayınevinin 9/11/2019 Cum ... Psikopatoloji, Suç ve Adaletsizlik - Yes, Therapy Helps! ... . Hatice Demirbaş tarafından kaleme alınan Psikopatoloji ve Suç Pdf İndir isimli 410 sayfadan oluşan kitap; NOBEL YAYIN DAĞITIM yayınevinin 9/11/2019 Cumartesi tarihinde ve 1. Baskı sayısı ile... Suç, insanlık tarihinin başlangıcından günümüze dek sürekli var olan bir sorun olup, sosyal bir varlık olan Bu doğrultuda ortaya çıkan suç davranışı ise psikopatoloji düzlemi içerisinde ele alınabilir. 32.40 TL. Adli psikoloji, son yıllarda hızla gelişmekte olan bir alan olmasına rağmen bu alanda yazılan kitapların sayısı sınırlıdır. Psikopatoloji ve Suç, bu sınırlılığı ortadan kaldıracak kaynaklardan biridir. 28.80 TL. Adli psikoloji, son yıllarda hızla gelişmekte olan bir alan olmasına rağmen bu alanda yazılan kitapların sayısı sınırlıdır. Psikopatoloji ve Suç, bu sınırlılığı ortadan kaldıracak kaynaklardan biridir. Psikopatoloji ve Suç Pdf isimli 410 sayfadan oluşan kitap; Hatice Demirbaş tarafından yazılmıs ve NOBEL YAYIN DAĞITIM yayınevinin Psikopatoloji ve Suç Pdf isimli kitabı inceleyebilirsiniz. Adli psikoloji, son yıllarda hızla gelişmekte olan bir alan olmasına rağmen bu alanda yazılan kitapların sayısı sınırlı...