acem2019delhi.com

Seyyahların İzinde Türkistan

Responsive image
Türkistan, ilk Çağlardan itibaren Uzak Doğu ileBatı uygarlıkları arasında bir köprüdür. Moğolistan`dan Urallara kadar uzanan uçsuz bucaksız bozkırlar, çoğu zaman konargöçer boyların at koşturduğu cografyaolarak araştırmalarda ön plana çıkarken, bir coğrafyanın Doğu ile Batı arasındaki ilişkilerdeki rolü göz ardı edilmiştir. Oysaki Türkistan Çinden veyaAkdeniz kıyılarındanyola çıkan kervanların ya da Çin`den Hindistan`a gitmek isteyen Budist hacıların uğramadan yola devam edemeyeceği bir coğrafyadır. Türkistan`ı bir ağ gibi saran tarihi ticaret yolları, sadece kervanların ticari ürünleri taşıdığıbasit bir yol değildir. Bu yollar aynı zamandakültürlerin ve dinlerin uzak coğrafyalara ulaşmasını sağlamıştır. Bu nedenle Çin, İran, Hint ve Roma gibi uygarlıklardan yola çıkan kervanlar, ordular, seyyahlar, hacılar ya da elçilerinyolubir şekilde Türkistan`a düşmüştür. Bu yolcularda bazıları görüp duyduklarını yazarak bize seyahatnameler bırakmışlardır. Bazılarınınserüvenleri ise başkaları tarafından yazılan kitapların konusu olmuştur. Türkistan`a bir şekilde yolu düşen seyyahların eserleri temel alınarak hazırlanan bu kitap da başlangıçtan 20.yüzyıla kadar Türkistan`daki Türklerin bir başkası tarafından nasıl göründüğünü yansıtmayı amaçlamaktadır. 
YAYIN TARİHİ:
2019-10-31
DOSYA BOYUTU:
3,85
ISBN:
6050370362
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Kollektif
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Seyyahların İzinde Türkistan PDF

Seyyahların İzinde Türkistan harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Kollektif. Okuyabilirsin Seyyahların İzinde Türkistan sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ğildir. Türkistan`ı bir ağ gibi saran tarihi ticaret yolları, sadece kervanların ticari ürünleri taşıdığı basit bir yol değildir ... Seyyahların İzinde Türkistan - Pegem A Yayıncılık - Akademik... ... . https://www.kitapsitesi.com/urun/seyyahlarin-izinde-turkistan. 15.96 €. Seyyahların İzinde Türkistan Türkistan, ilk Çağlardan itibaren Uzak Doğu ile Batı uygarlıkları arasında bir köprüdür. Moğolistan'dan Urallara kadar uzanan uçsuz bucaksız bozkırlar... 31.59 TL. Bu nedenle Çin, İran, Hint ve Roma gibi uygarlıklardan yola çıkan kervanlar, ordular, seyyahlar, hacılar ya da elçilerin ... (PDF) Seyyahların İzinde Türkistan ... ... 31.59 TL. Bu nedenle Çin, İran, Hint ve Roma gibi uygarlıklardan yola çıkan kervanlar, ordular, seyyahlar, hacılar ya da elçilerin yolu bir şekilde Türkistan`a düşmüştür. kitaphanen.com´da uygun fiyata Pegem Akademi Yayıncılık markalı Seyyahların İzinde Türkistan 9786050370362 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. 34.96 TL. Bu nedenle Çin, İran, Hint ve Roma gibi uygarlıklardan yola çıkan kervanlar, ordular, seyyahlar, hacılar ya da elçilerin yolu bir şekilde Türkistan'a düşmüştür. 34.20 TL. Bu nedenle Çin, İran, Hint ve Roma gibi uygarlıklardan yola çıkan kervanlar, ordular, seyyahlar, hacılar ya da elçilerin yolu bir şekilde Türkistan`a düşmüştür. Türkistan ilk Çağlardan itibaren Uzak Doğu ile Batı uygarlıkları arasında bir köprüdür. uygarlıklardan yola çıkan kervanlar ordular seyyahlar hacılar ya da elçilerin yolu bir şekilde Türkistan'a düşmüştür. Seyyahların İzinde Türkistan [ Mustafa Gökçe ]. Pegem A Yayıncılık - Akademik Kitaplar. Türkistan, ilk Çağlardan itibaren Uzak Doğu ile Batı uygarlıkları arasında bir köprüdür. Seyyahların İzinde Türkistan. Mustafa Gökçe, Aslı Çandarlı Şahin, Özgür Türker, Selim Türkistan`ı bir ağ gibi saran tarihi ticaret yolları, sadece kervanların ticari ürünleri taşıdığı basit bir yol değildir. Türkistan ilk Çağlardan itibaren Uzak Doğu ile Batı uygarlıkları arasında bir köprüdür. uygarlıklardan yola çıkan kervanlar ordular seyyahlar hacılar ya da elçilerin yolu bir şekilde Türkistan'a düşmüştür. Emin ÖZDEMİR*. Giriş: … Tarih ilminin önemli kaynakları arasında yer alan seyahatnameler, bir seyyah ya da gezginin yurt içi veya yurt dışı gezilerinde gördüğü yerlerden edindiği izlenimler ve......