acem2019delhi.com

Beyaz Geceler

Responsive image
Dostoyevski’nin 27 yaşında yazmış olduğu bu romantik eseri, hayalci ve yapayalnız bir kahraman üzerine kurgulanmıştır. Kalabalık bir şehirde tek başına yaşayan bu genç, kenti benimsemiş, onunla kaynaşmıştır. Hatta bu kente kişisel özellikler yüklemiştir.Geceleri uzun yürüyüşlere çıkan genç, bir gece köprüde genç bir kızla karşılaşır. O geceden sonra dört gece sürecek hayali bir aşkı düşler.Dostoyevski, bu hayalci kahramanın anlatımıyla, muhteşem gözlem gücünü, duygularını; yalnızlığı, sevme ve sevilme isteğini muhteşem bir şekilde yansıtmış ve küçük bir başyapıt ortaya koymuştur. Yalnızca Rus edebiyatının değil, dünya edebiyatının en büyük yazarlarından olan Dostoyevski'nin bu eseri; sevecen, okuru sarıp sarmalayan, ama hüzünlü bir uzun öyküdür.
YAYIN TARİHİ:
2020-01-16
DOSYA BOYUTU:
9,71
ISBN:
6057755216
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Beyaz Geceler PDF

Beyaz Geceler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Okuyabilirsin Beyaz Geceler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...eler) psikolojik bir öykü; hayalperest bir gencin tek kişilik aşkı ... Dostoyevski Beyaz Geceler - GittiGidiyor ... ... Kitabın adı : beyaz geceler. Kitabın yazarı : dostoyevski. Gece yarısına kadar dolaşır.Evine dönerken nehir kenarında bir kızın parmaklıklara dayanarak ağladığını görür. Beyaz Geceler. Yazar: Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Çeviren: Mehmet Özgül. İletişim Yayınları, İstanbul-4. Baskı, 2017. Sayfa sayısı: 118. Özet. beyaz geceler. şükela: tümü | bugün. sabaha kadar film g ... Roman Özetleri: Beyaz Geceler ... . Özet. beyaz geceler. şükela: tümü | bugün. sabaha kadar film gösterilmesi anlamına gelen tamlama. seturun düzenlediği bir rusya tatil programının ismi. nasıl olyuyorsa yazın da kışın da beyaz geceler. beyaz geceler. Kitabın adı :...